X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosja jeszcze długo będzie problemem dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 17:37
- Sama Rosja wciąż zadaje sobie pytanie, czym ma być - mówi były ambasador w Moskwie, Stanisław Ciosek.
Audio
Stanisław Ciosek w studiu radiowej Jedynki
Stanisław Ciosek w studiu radiowej JedynkiFoto: Andrzej Żak/PR

Stanisław Ciosek, były wieloletni ambasador Polski radzi, aby nie przesadzać z krytyczną oceną wczorajszych wyborów prezydenckich, które już w pierwszej turze wygrał Władimir Putin. Rosyjska opozycja i międzynarodowi obserwatorzy twierdzą, że wybory nie do końca były uczciwe. - To, co się tam odbywa, to rzeczy tam normalne – mówi Ciosek w radiowej Jedynce.

W ocenie gościa "Popołudnia z Jedynką" Władimir Putin uporządkował to państwo z poparciem większości Rosjan. - Bo pierwszy flirt Rosji z demokracją za czasów Borysa Jelcyna był nieudany - zwraca uwagę były dyplomata. Przypomina, że za czasów Putina Rosja się rozwijała, wzrosły pensje, choć głównie dzięki pieniądzom ze sprzedaży ropy i gazu. Ale - w jego ocenie - teraz pieniędzy z surowców nie starczy na skok rozwojowy.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Zdaniem Stanisława Cioska, Rosja, aby dalej się rozwijać, potrzebuje zmian. Putin będzie musiał sięgnąć do powszechnej aktywności obywateli. Choć nie wiadomo, czy będzie chciał to zrobić. Ale do tych zmian potrzebne jest zaufanie do państwa i zmiana systemu prawnego. - Aby dokonać jakościowej zmiany kraju, Putin musi to zrobić i sięgnąć do tych rezerw, których Rosja nigdy nie wykorzystywała - podkreśla gość Jedynki. Zwraca też uwagę, że Polska jest w Moskwie odbierana już jako blok Unii Europejskiej. Dlatego tak ważne jest, by nasza pozycja w Unii była mocna.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa z Siergiejem Markowem

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 09:31
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa z jednym z liderów opozycji, przewodniczacym Partii Rarnas Borysem Niemcowem.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 10:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Rosji. Trzech policjantów nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 21:18
Kiedy funkcjonariusze mieli wywozić samochodem protokoły wyborcze z jednego z zamkniętych już lokali wyborczych w dagestańskiej wiosce, zastali ostrzelani przez trzech bojowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin może nie dokończyć kadencji

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 14:12
Ciężko mówić o czwartej kadencji Władimira Putina, a i obecna obarczona jest dużym ryzykiem. Jeśli obecna ekipa chce utrzymać się przy władzy, musi myśleć o nowym kandydacie – zauważa analityk PISM Jarosław Ćwiek-Karpowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanie będą reagować na poczynania prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 20:00
- Zachowanie rosyjskiego społeczeństwa zależy od tego jaką politykę przyjmie władza - czy będzie to utrwalanie tego, co było w minionej dekadzie, czy też Putin zdecyduje się na spełnienie postulatów protestujących i tym samym zyska na popularności - uważa Jarosław Ćwiek - Karpowicz (PISM).
rozwiń zwiń