X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ważne jest utrzymanie dziecka jak najdłużej w domu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 18:47
Mieczysław Augustyn (senator PO): Rodzina potrzebuje gruntownego wsparcia, pieniądze są, ale samorządowcy mieli za mało czasu na restrukturyzację.
Audio
  • Ważne jest utrzymanie dziecka jak najdłużej w domu
Rodzina
RodzinaFoto: ronen-frieman/Flickr

Senator Mieczysław Augustyn z PO negatywnie ocenił w radiowej Jedynce to, że parlament musi naprawiać ustawę "O wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej", którą uchwalił w zeszłym roku 9 czerwca.

W "Popołudniu w Jedynce” polityk zauważył, że ta ustawa była bardzo długo i wnikliwie opracowywana i poparły ją wszystkie partie. - Nie udało się jednak zrealizować pierwotnego zamiaru, czyli wprowadzenia tych nowych przepisów, tak ważnych dla 100 tys. dzieci, w tempie, o którym myśleliśmy i marzyliśmy – dodał.

Jego zdaniem wszyscy politycy byli zgodni, że należy robić wszystko, by "jak najdłużej utrzymać dziecko w rodzinie".

- Chodzi o stworzenie systemu wczesnego reagowania, o wsparcie rodziny, o pomoc asystentów rodzinnych - po to, żeby jak najrzadziej kierować dzieci do zastępczych form rodzicielskich – tłumaczył.

Mieczysław Augustyn poinformował, że niektórzy samorządowcy zapowiedzieli obstrukcję tej ustawy: nie będą wprowadzać jej zapisów nawet pod groźbą karną. Przyznał jednocześnie, że politycy nie dali samorządowcom wystarczającej ilości czasu, by zrestrukturyzowali dotychczasowe wydatki.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

- Na wdrożenie tej ustawy nie wystarczy pięćdziesiąt parę milionów, które są w tym roku, ani siedemdziesiąt, które są w następnym, ani dziewięćdziesiąt, które są przewidziany na kolejny rok. To wszystko za mało, na pieczę zastępczą i wspieranie rodzin trzeba 1,7 mld złotych. Te pieniądze w systemie są, ale należy zrestrukturyzować wydatki – podsumował.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

(pp)

Zobacz więcej na temat: dzieci pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Becikowe tylko dla biednych rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 07:56
Jeszcze w grudniu resort pracy przygotuje projekt ustawy odbierający becikowe najbogatszym rodzinom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adopcja na wieczność...

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 18:00
Młoda pielęgniarka pracująca w hospicjum dla dzieci pokochała 2,5 letnią chorą na raka dziewczynkę pozostawioną w hospicjum przez rodziców. - Bardzo ją pokochałam. Bardzo. Nigdy dotąd nikogo tak nie kochałam. I chyba nigdy dotąd nikt mnie nie kochał jak Klaudusia - zwierza się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efektywne wsparcie dla rodzin

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 14:57
Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej): Nasz program "Maluch" i jego unijny odpowiednik pomogą zbudować i wyposażyć żłobek.
rozwiń zwiń