Dyskutowali o śledztwie i emeryturach

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 19:38
Czy najnowsze ustalenia prokuratury w śledztwie w sprawie zabójstwa gen. Papały to przełom? Co mają dziecięce buty do reformy emerytalnej?
Audio
Marek Papała
Marek PapałaFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Jacek Kurski z Solidarnej Polski uważa, że ustalenia prokuratury, iż generała Papałę zamordowali złodzieje samochodów brzmią mało wiarygodnie. Dziwne dla niego jest to, że złodzieje użyli broni i to z tłumikiem.

Włodzimierz Czarzasty z Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że śledztwo w sprawie morderstwa zostało upolitycznione przez rządy PiS, a szczególnie przez Zbigniewa Ziobrę. Bo PiS szukało „haków” na lewicę.

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej jest zdania, że PO to jedyna partia, która nie chciała wciągać wymiaru sprawiedliwości do polityki. Dlatego oddzieliła prokuraturę od Ministerstwa Sprawiedliwości.

>>>Przeczytaj zapis debaty

W sprawie reformy emerytalnej politycy SP i SLD byli zgodni, że jest źle przygotowana i krytykują pośpiech, z jakim PO forsuje reformę. Jeżeli jest rozpisana na długie lata, to można siąść i napisać ją na spokojnie oraz zadbać o inne ustawy, zwłaszcza mające doprowadzić do polepszenia polityki prorodzinnej. W Sejmie podczas debaty o emeryturach posłowie PiS mieli przed sobą dziecięce buciki i domagali się zmian w polityce prorodzinnej.

Dyskusję prowadziła Zuzanna Dąbrowska.

(ag)

Czytaj także

Związkowcy nie odpuszczą w sprawie emerytur

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 09:19
Mimo porozumienia koalicyjnego w tej sprawie, związkowcy planują spot telewizyjny oraz protesty przed Sejmem i Kancelarią Premiera - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kompromitacja, jeśli to prawda"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 16:32
Były minister spraw wewnętrznych Marek Biernacki ostrożnie wypowiada się na temat najnowszych doniesień w sprawie zabójstwa Marka Papały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związkowcy chcą rozliczać posłów ws. wieku emerytalnego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 10:56
Związkowcy zrobią antykampanię posłom, którzy zagłosują za podniesieniem wieku emerytalnego - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń