X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wierzę w demokratyczną Birmę"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 12:20
Litera prawa, zakończenie walk etnicznych i poprawki do konstytucji - tak filary programu wyborczego swojej partii opisuje Aung San Suu Kyi. Z liderką birmańskiej opozycji rozmawiał dziennikarz Polskiego Radia, Wojciech Cegielski.
Audio
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu KyiFoto: PAP/EPA

Z okazji rozpoczęcia przemian w birmańskiej polityce, które m.in. pozwoliły Aung San Suu Kyi na zmianę aresztu domowego na parlamentarny fotel, do Rangunu w Birmie pojechał wysłannik Polskiego Radia. W rozmowie z Wojciechem Cegielskim laureatka pokojowej Nagrody Nobla mówiła m.in. o tym, że w Birmie brakuje tego, co udało się w latach 80. osiągnąć w Polsce.

- Proces reform w Birmie został w pewnym sensie narzucony przez rząd. Właśnie dlatego sytuacja jest delikatna, bo tak naprawdę nie znamy zamierzeń rządzących. Wiemy, że publicznie deklarują oni reformy, ale nie wiemy, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, podczas rządowych posiedzeń - podkreślała noblistka.

Liderka bimańskiej opozycji nie kryła uznania dla przemian politycznych w Polsce, których zwieńczeniem był rok 1989. - To, co fascynuje mnie w "Solidarności" to fakt, że powstała wśród ludzi, a nie została narzucona - powiedziała.

W wyborach przeprowadzonych 1 kwietnia opozycja, której przewodzi 67-letnia Suu Kyi, zdobyła 43 z 45 przeznaczonych dla niej miejsc. W przyszłym miesiącu Aung San Suu Kyi ma pojechać do Oslo i odebrać przyznaną jej jeszcze w 1991 roku Pokojową Nagrodę Nobla.

Całość specjalnego wywiadu z Aung San Suu Kyi w nagraniu audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziennikarz IAR poprowadzi warsztaty demokratyczne w Birmie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 09:11
Dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia został zaproszony do udziału w prestiżowych warsztatach demokratycznych w Birmie. Jako jeden z dwóch polskich dziennikarzy poprowadzi zajęcia dla przedstawicieli birmańskich mediów, z którymi podzieli się swoim doświadczeniem zawodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski przyleciał do dawnej stolicy Birmy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 20:56
W Rangun szef polskiej dyplomacji spotka się z liderką opozycji Aung San Suu Kyi i otworzy polskie warsztaty dla birmańskich dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureatka Nobla: znam polską historię najnowszą

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 19:27
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zaprosił do Polski liderkę birmańskiej opozycji panią Aung San Suu Kyi.
rozwiń zwiń