Bilans Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 19:19
Optymiści mówią, że szklanka jest do połowy pełna. pesymiści, że do połowy pusta. jaki jest bilans Euro 2012? Podczas debaty w radiowej Jedynce politycy byli krańcowo różni w ocenach.
Audio
Demontaż strefy kibica w Warszawie
Demontaż strefy kibica w WarszawieFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Opłacało się organizować imprezę, czy pieniądze można było sensowniej wydać? Według rządu, Euro dało nam dużo, a minister sportu Joanna Mucha twierdzi, że w Polsce dokonał się skok cywilizacyjny. Opozycja, choć nie cała, krytykuje rząd. Z tej krytyki wyłamał się SLD, który rząd pochwalił, a Włodzimierz Czarzasty powiedział, że gdyby oni rządzili, to nie zorganizowaliby Euro lepiej. Choć jego szef Leszek Miller wcześniej twierdził, że 100 miliardów złotych, czyli niemal dwuletni budżet NFZ można było lepiej wydać. Najdalej w krytyce idzie PiS. Według tej partii, Euro to była całkowita porażką rządu, który obiecywał tysiące kilometrów dróg i obietnicy nie dotrzymał.

Posłuchaj całej debaty, w której udział wzięli Paweł Olszewski z PO, Mariusz Antoni Kamiński z PiS, Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota, Ewa Kierzkowska z PSL, Włodzimierz Czarzasty z SLD i Tomasz Górski z Solidarnej Polski.

Debatę prowadził Przemysław Szubartowicz.

(ag)

>>>Przeczytaj zapis Debaty

Czytaj także

Euro 2012 poza kategorią "sukcesu gospodarczego"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 16:10
Skończyło się Euro 2012, minął czerwiec i tym samym cały drugi kwartał tego roku, a to oznacza, że pora podsumować kilka wydarzeń ze świata makroekonomii i nie tylko!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopacz: jest mi smutno, gdy słyszę o rusofobii

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 17:52
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała, że decyzje o aresztowaniu rosyjskich chuliganów podjął sąd, a nie politycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarz BBC o Euro 2012: wspaniały, uroczy turniej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 18:51
Za organizację piłkarskich mistrzostw Europy nie szczędzi pochwał Polsce i Ukrainie główny specjalista ds. piłki nożnej brytyjskiej telewizji Phil McNulty.
rozwiń zwiń