Problem od lat "bo mamy tchórzliwego premiera"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 18:57
- PO zależy tylko na tym, żeby uciekać od tematu in vitro - powiedział w debacie w radiowej Jedynce poseł PiS Marcin Mastalerek. Adam Szejnfeld z PO odpowiada, że bubel prawny można szybko uchwalić.
Audio
Wprowadzenie procedury in vitro budzi spory nawet w łonie rządu
Wprowadzenie procedury in vitro budzi spory nawet w łonie rząduFoto: Glow Images/East News

W Debacie Jedynki spotkali się: Marzena Wróbel (Solidarna Polska), Katarzyna Piekarska (SLD), Marcin Mastalerek (PiS), Marek Balicki (ekspert Ruchu Palikota) i Adam Szejnfeld (PO). Tematem rozmowy było prawo dotyczące metody in vitro.
Katarzyna Piekarska powiedziała, że już w kampanii wyborczej PO obiecała zająć się projektem zaraz po wyborach. - Widać, że to kolejna niespełniona obietnica. Samej PO trudno będzie osiągnąć kompromis na ten temat wewnątrz partii – powiedziała Piekarska.
Adam Szejnfeld odpowiedział, że PO szanuje wszystkie światopoglądy, dlatego "pośpiech jest najgorszym doradcą". - Bubel prawny można szybko uchwalić, ale co z tego? Chcemy wypracować taki model projektu, który pogodzi możliwie najwięcej poglądów. Chciałbym, abyśmy zakończyli pracę jesienią tego roku i mogli przystąpić do uchwalania nowego prawa – powiedział Szejnfeld.
Opóźnienie wytykał PO także Marcin Mastalerek z PiS. - PO zależy tylko na tym, żeby uciekać od problemów, żeby rozmawiać i debatować. Bo mamy tchórzliwego premiera, który ucieka od problemów - dodał Mastalerek.
Natomiast Marzena Wróbel wypomniała PO, że jest partią bezideową, ponieważ ma "ludzi lewicowych i liberalnych i centrowych i konserwatywnych". - Wy się boicie procedowania, bo grozi wam rozpad. Nie da się pogodzić wody z ogniem - mówiła Wróbel.
Marek Balicki podkreślił, że debata toczy się wokół tego, jak partie zajmują się sobą, a nie w tym rzecz. - Temat in vitro musimy szybko uregulować m.in. dlatego, że zobowiązuje nas do tego członkowstwo w UE – podsumował Balicki.

Czy zarodki w procesie in vitro są zagrożone i czy in vitro to metoda leczenia? Słuchaj w debacie Jedynki.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

ei

>>>Przeczytaj zapis Debaty

Czytaj także

Spory światopoglądowe nie rozwalą PO

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 12:09
Agaton Koziński ("Polska The Times”): Platforma to partia twardo stąpająca po ziemi, bardzo umiejętnie rozdzielająca kwestie światopoglądowe od pragmatyki działania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zaprosił do stołu PSL i Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 13:22
W tej ważnej i wrażliwej społecznie sprawie może dojść do kompromisu ponad politycznym sporem - przekonuje w liście do Gowina szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: na tym stracą wszyscy politycy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 09:15
Zdaniem ministra sprawiedliwości jeśli rzeczy, o których mówią działacze PSL się potwierdzą, to będzie to dowód, że nie udało się wyplenić nepotyzmu i kolesiostwa.
rozwiń zwiń