PSL za uzdrowieniem sytuacji w państwowych spółkach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 16:30
Andżelika Możdżanowska, senator PSL, nie zgadza się z opinią opozycji, że nowy minister rolnictwa nie poradzi sobie z negocjacjami w Unii Europejskiej. Dodaje, że PSL ma swoje propozycje, by uzdrowić sytuację w spółkach skarbu państwa.
Audio
  • Senator PSL Andżelika Możdżanowska w "Popołudniu z Jedynką"
Andżelika Możdżanowska (w środku) na spotkaniu polityków PSL
Andżelika Możdżanowska (w środku) na spotkaniu polityków PSLFoto: andzelikamozdzanowska.pl

Senator Andżelika Możdżanowska oceniła w "Popołudniu z Jedynką", że koalicjanci osiągnęli kompromis w kwestii rozwiązań po publikacji taśm PSL. Powiedziała, że to PSL wykonało pierwszy ruch, bo minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji. Stanisław Kalemba według niej będzie "bardzo dobrym ministrem rolnictwa". - Przemawia za nim doświadczenie, ogromne zaangażowanie, charyzma, znajomość polskiej wsi i polskiego rolnika - powiedziała. Dodała, że pochodzi z tego samego regionu, co i ona - z Wielkopolski.

Politycy opozycji mówią, że Kalemba jest niezauważalnym posłem, nie było wcale go widać w parlamencie, choć nieprzerwanie jest w Sejmie od 1991 roku. Opozycja uważa również, że jest osobą zachowawczą, tradycyjną, nie jest to osoba na dzisiejsze czasy i nie nadaje się do negocjacji z Unią Europejską. Anżelika Możdżanowska nie zgadzała się z tymi opiniami.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Premier zapowiedział, że zdymisjonowanych będzie dwóch wiceministrów rolnictwa. Na razie nie ujawniono ich nazwisk. Jest dwóch wiceministrów z PSL i jeden z PO. Senator PSL nie chce na razie się zastanawiać, na kogo chodzi

A co z synem Stanisława Kalemby? Premier zapowiedział, że odejdzie z agencji podległej ministerstwu rolnictwa. Według gościa radiowej Jedynki, tę sprawę należy wyjaśnić, aczkolwiek przy tym "unikać skrajności". Andżelika Możdżanowska mówi, że PSL wychodzi z dwiem propozycjami: nadzorcza rada powiernicza, powoływana przez Sejm i ustawa kominowa dla wszystkich pracowników w spółkach skarbu państwa.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

agkm

Czytaj także

"To jest przesunięcie dyskusji w stronę personaliów"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 18:39
W interesie rządzących jest zminimalizowanie kryzysu, do jakiego doszło po ujawnieniu taśm PSL, i sprowadzenie go do kwestii personalnych - uważają goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syn Kalemby pracuje w Agencji Rynku Rolnego

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 19:00
Daniel Kalemba, syn kandydata PSL na nowego ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, jest kierownikiem jednej z sekcji poznańskiego oddziału ARR - dowiedziało się Radio ZET.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś decyzja premiera ws. ministra rolnictwa?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 10:21
O tym, że Donald Tusk zdecyduje w piątek o powołaniu nowego ministra rolnictwa mówił kandydat PSL na to stanowisko Stanisław Kalemba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarząd PO w sprawie nowego ministra rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 11:57
Nadal nie wiadomo, czy już dziś będzie decyzja w sprawie nowego ministra rolnictwa. Premier Donald Tusk zapowiedział na 15:30 konferencję prasową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serafin miał świadomość nagrywania rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 12:56
Władysław Serafin miał świadomość, że jego prywatna rozmowa z Władysławem Łukasikiem była nagrywana – poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoficjalnie: jest zgoda Platformy Obywatelskiej na Stanisława Kalembę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 12:59
Stanisław Kalemba będzie nowym ministrem rolnictwa - tak wynika z nieoficjalnych informacji IAR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalemba ministrem rolnictwa? Tusk jest za

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 15:47
Dotychczasowy wiceszef sejmowej komisji rolnictwa zastąpi na stanowisku szefa resortu Marka Sawickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syn Kalemby jest gotowy zrezygnować z pracy w ARR"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 12:00
Szef PSL Waldemar Pawlak miał zapewnić premiera Donalda Tuska, że rezygnacja z pracy syna Stanisława Kalemby - Daniela - nie będzie problemem.
rozwiń zwiń