Steinhoff: infrastruktura to największe wyzwanie Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 17:05
Tak o rządowym planie finansowania budowy autostrad mówił w radiowej Jedynce Janusz Steinhoff.
Audio
Janusz Steinhoff
Janusz SteinhoffFoto: PR

- To, co to umożliwia czy przyspiesza inwestycje, ma zdecydowanie sens. Ja bym z tym projektem jakiś wielkich nadziei nie wiązał. Uważam,  że należy pochwalić tę inicjatywę – przy założeniu, że nie naruszy obowiązujących w UE i w naszym kraju zasad udzielania pomocy publicznej – mówił gość Popołudnia z Jedynką.

Przy okazji były minister gospodarki i wicepremier w rządzie AWS skrytykował Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. - Mam nadzieję, że ustawa o zamówieniach publicznych zostanie znowelizowana. Sygnalizował to pan minister Nowak; GDDKiA ma odejść od tych zasad, które do tej pory obowiązywały przy przetargach. Ten program nie zakończył się dobrze: nie mamy autostrad, a mamy upadłe firmy – mówił. Jak podsumował, "nie podziela dobrego humoru Generalnej Dyrekcji".

- To jest największe wyzwanie dla Polski. Bez infrastruktury drogowej i kolejowej Polska nie będzie się rozwijała. Nikt nie będzie budował fabryki w miejscu, które nie jest dobrze skomunikowane i dlatego witam z zadowoleniem aktywność w inwestycjach kolejowych – powiedział szef rady Krajowej Izby Gospodarczej.

- Kolej przez wiele lat finansowała się dekapitalizacją swojego majątku, tak było przez wiele lat. Nie można obrażać się na kolej, jeśli sami dopuściliśmy do jej degradacji – mówił dalej, podkreślając że symbolem zmian jest dworzec Warszawa Centralna.

Rozmawiała Halina Lichocka.

sg

Czytaj także

Kiedy pojedziemy S7? "Gdybym trzymał łopatę"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 21:50
Trasa z Gdańska do Warszawy miała być gotowa w tym roku. W rozmowie z reporterką Radia Gdańsk premier Donald Tusk powiedział, że nie chce określać terminu ukończenia budowy.
rozwiń zwiń