Mirosław Drzewiecki o Joannie Musze: nie wymiękła

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 16:21
- Dała sobie radę w najtrudniejszym momencie, przy organizacji Euro 2012 - powiedział w radiowej Jedynce były minister sportu Mirosław Drzewiecki.
Audio
Minister sportu Joanna Mucha
Minister sportu Joanna MuchaFoto: PAP/Leszek Szymański

Jest mu jednak żal minister Muchy. Przede wszystkim za szowinizm z jakim się do niej odnoszono.- Faceci myślą sobie, że sport to jest męska sprawa. A tutaj przyszła piękna kobieta i mówiła, co powinno być ze sportem - powiedział Drzewiecki.

Z drugiej strony zauważa, że ta ładna kobieta nie znalazła wsparcia wśród innych kobiet Platformy Obywatelskiej. - Jest sierotą w tym wszystkim i dlatego mi jej szkoda - powiedział Drzewiecki.

Zdaniem Drzewieckiego wpadki minister Muchy nie mają znaczenia. - Pani minister nie wygrałaby w Polsce quizu wiedzy o sporcie. Natomiast jeśli chodzi o zarządzanie ministerstwem, to na pewno wiedza o III lidze hokeja nie jest potrzebna - bronił jej Drzewiecki.

Skomentował też piątkowe wybory w PZPN. Przyznał, że trzyma kciuki za Zbigniewa Bońka oraz Romana Koseckiego. - Jeżeli którykolwiek z nich wygra, to będę miał wrażenie, że zaczyna się od nowa w PZPN. To będzie dzień w którym powinna wystartować przemiana - podsumował Drzewiecki.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz

tj

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Boniek: PZPN "leży" pod względem wizerunkowym

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 07:19
Wokół PZPN musi zapanować normalność - mówi Zbigniew Boniek, jeden z pięciu kandydatów na prezesa związku w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Minister Mucha okazała się złym menedżerem"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 10:20
- Głównie nastawionym na PR polityczny, promocję swojej osoby - uważa Wiktor Świetlik z "Super Expressu" i "Uważam Rze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mucha: czuję się odpowiedzialna za aferę z dachem

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 10:40
Minister sportu Joanna Mucha potwierdziła, że oddała się do dyspozycji premiera. - Oddanie się do dyspozycji, to jest przedstawienie swojej dymisji - podkreśliła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZPN - Ktokolwiek wygra, rewolucji nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 09:50
Jeszcze nigdy w historii polskiej piłki wybory prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej nie były tak zażarte. Według niektórych, w piątek poznamy nazwisko trzeciej najważniejszej osoby w państwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier nie przyjął dymisji minister sportu Joanny Muchy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 15:32
Donald Tusk przyznał jednocześnie, że nadzór ministerstwa sportu nad Narodowym Centrum Sportu jest niewystarczający i rozproszony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nikt nie jest winny - ani Mucha, ani PZPN

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 17:05
Prezes PZPN Grzegorz Lato nie jest zdziwiony decyzją decyzją premiera Donalda Tuska o nie przyjęciu dymisji minister sportu Joanny Muchy.
rozwiń zwiń