X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kowal: tam się szykowała polityczna jatka

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 15:56
Posłowie w czwartek mieli zająć się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji paktu fiskalnego. Jednak na wniosek rządu punkt dotyczący paktu fiskalnego został przesunięty.
Audio
  • Paweł Kowal w Popołudniu z Jedynką 3 stycznia 2013
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: Wojciech Kusiński, PR

Projekt ma zostać rozpatrzony w lutym, po planowanym szczycie budżetowym UE. - Tam się szykowała polityczna jatka. PO zarzucano by zdradę Polski, PiS wytknięto by fobie europejskie. Pani marszałek nie poradziła sobie z tą sytuacją i uznała, że jej przeszkadza rąbek od spódnicy i nie będzie tańczyć - ocenił gość "Popołudnia z Jedynką" Paweł Kowal z Polska Jest Najważniejsza.
Kowal dodał, że w którymś momencie Ewa Kopacz będzie musiała pozwolić rozmawiać na te tematy, ale on nie wie, czy podzielony między PO i PiS Sejm jest w stanie w ogóle o tym poważnie dyskutować. W jego opinii politycy nie do końca zdają sobie chyba sprawę jak ważna to jest kwestia dla Polski.
Zdaniem gościa Jedynki przyjęcie paktu fiskalnego w tej chwili nie byłoby dobre dla naszych przedsiębiorców, którzy na razie nie mogą konkurować z zagranicznymi. Zdaniem Kowala dla Polski i dla Europy najlepiej by było, gdyby były tworzone warunki do wewnętrznej konkurencji. - To kraje, które nie są dzisiaj zdolne do skoku są przeciwne tej konkurencji i chcą zamrozić stan obecny, bo w stanie obecnym są bardziej konkurencyjne niż nasze firmy - zaznaczył.

Pakt fiskalny wymusza większą dyscyplinę w finansach publicznych, zwłaszcza w 17 państwach eurolandu. Ustanawia nowe, bardziej automatyczne sankcje za łamanie dyscypliny, w tym nowej reguły wydatkowej. Traktat ma wejść w życie w br., po ratyfikacji w 12 krajach eurolandu. Polskę będzie obowiązywał dopiero wtedy, gdy przyjmiemy unijną walutę.
Wysłuchaj całej rozmowy!

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.
(Jedynka, PAP)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

”Polska jest za duża, by stać z boku”

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 17:15
- Nie można być biernym. Polska musi pilnie zająć stanowisko wobec tak istotnych zmian ustrojowych, jakie w tej chwili szykują się w Europie – apeluje Janusz Lewandowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd ratyfikuje pakt fiskalny

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 15:40
Premier chce, by Polska uczestniczyła w rozmowach na temat strefy euro. Stąd dzisiejsza decyzja rządu o ratyfikacji paktu fiskalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm opóźnia ratyfikację paktu fiskalnego

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 12:35
Decyzją konwentu seniorów i prezydium Sejmu z porządku trwających obecnie obrad zdjęto sprawę ratyfikacji paktu fiskalnego. Wnioskował o to rząd.
rozwiń zwiń