X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co z LOT-em? Są trzy koncepcje działań

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 18:13
Z zarządzaniem LOT-em jest coś nie w porządku – zgodzili się goście Jedynki. Bartłomiej Bodio, który ma doświadczenie w branży lotniczej, mówił że są trzy drogi wyjścia.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

- Platforma przez ostatnie pięć lat doprowadziła do wymiany kilku prezesów i na dobrą sprawę do upadku tej firmy – oceniał w "Debacie” Jedynki Dariusz Joński (SLD). Zauważył, że LOT notował straty od kilku lat, ostatni prezes LOT twierdził, że będą 52 miliony zł zysku, a tymczasem okazało się, że będzie 200-300 mln zł strat. - Złożyliśmy wniosek o informację rządu na temat sytuacji w PLL LOT. Zgodnie z decyzją konwentu będzie ona przedstawiona na posiedzeniu komisji, m.in. skarbu. Zapytamy, dlaczego rząd dał 400 mln zł pożyczki, ma być jeszcze 600 mln zł, a nikt za to nie odpowiada? – poinformował Joński.  Dodał, że widać zupełny brak nadzoru i pyta co robili minister skarbu i rada nadzorcza.

Józef Racki (PSL) uważa, że jeśli chodzi o infrastrukturę LOT-u zrobiono wiele. – Podzielam stanowisko, że z zarządzeniem LOT-em jest coś nie w porządku. Jak to jest, że rada nadzorcza pozwala marnować ten dorobek – zastanawiał się poseł. Ma nadzieję, że nowy konkurs pozwoli wyłonić odpowiedniego kandydata na prezesa.

Bartłomiej Bodio (Ruch Palikota) powiedział, że w ostatnich latach mieliśmy 14 prezesów LOT-u, a od 2000 roku państwo włożyło w tę firmę 4 mld złotych. Uważa, że są trzy koncepcje restrukturyzacji LOT-u. Pierwsza to pomoc publiczna, choć według Bartłomieja Bodio oznaczałoby to nawet trzy wpłaty po 400 mln złotych. Druga przekazanie tego co zostanie z majątku LOT-u do EuroLOT-u. Bodio ocenia jednak, że EuroLOT jest skażony tymi samymi chorobami co LOT, ma mniejsze zadłużenie nominalnie, ale w przeliczeniu na pasażerów i kilometry o wiele większe. Trzecia koncepcja to budowanie nowej spółki. Dodał, że we wszystkich trzech przypadkach trudno będzie uzyskać zgodę Unii Europejskiej.

Marzena Wróbel (SP) chciałaby zapytać ministra skarbu, jak sprawowano nadzór nad LOT-em.  Zaznacza, że nadzór nad spółkami skarbu państwa powinien być permanentny. Pyta więc, dlaczego pozwolono, by LOT tak dramatycznie się zadłużył.

Gośćmi audycji byli Marcin  Mastalerek (PiS), Bartłomiej Bodio (RP), Józef Racki (PSL), Dariusz Joński (SLD), Marzena Wróbel (SP)

 Rozmawiał Przemysław Szubartowicz

agkm

>>>Przeczytaj całą debatę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piechociński: z LOT pozostało tylko logo

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 08:40
- Pozbywał się majątku i znalazł się w sytuacji w której mamy nazwę, 5 milionów pasażerów na rynku i umowy leasingowe na samoloty - przyznał w radiowej Trójce Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratować LOT? Nie za wszelką cenę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 15:35
- Największym skarbem LOT-u są jego pracownicy - oceniał w Trójce ekspert rynku lotniczego Eryk Kłopotowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Córka wygryzie matkę? LOT kontra Eurolot

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 11:55
Chcemy utrzymać narodowego przewoźnika lotniczego na polskim niebie - deklaruje Ministerstwo Skarbu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: działania ws. LOT mnie nie satysfakcjonują

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 12:18
Premier Donald Tusk powiedział, że działania ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego w sprawie PLL LOT go nie satysfakcjonują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LOT szuka prezesa, chętnych nie brakuje

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 14:39
LOT czeka na nowego gospodarza. Kandydatów do tej funkcji jest wielu, a wyzwanie ogromne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie śledztwa ws. niegospodarności w LOT

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 13:13
Nie będzie śledztwa w sprawie ewentualnych niegospodarności w spółce LOT. Warszawska prokuratura okręgowa poinformowała, że odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
rozwiń zwiń