X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka o wpływy? Były minister: nie są to dobre tendencje

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 15:54
- Prawnicy próbują ograniczyć dostęp do zawodu nowym specjalistom - mówił w Jedynce Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości.
Audio
Zbigniew Ćwiąkalski
Zbigniew ĆwiąkalskiFoto: PAP/Rafał Guz

Trybunał Konstytucyjny ma we wtorek rozstrzygnąć, czy otwarcie dostępu do zawodu adwokata było zgodne z ustawą zasadniczą. Zgodnie ze zmienionymi w 2009 roku przepisami, na listę adwokatów mogą zostać wpisane osoby, które nie odbyły aplikacji adwokackiej, ale mają kwalifikacje i praktykę prawniczą. Z wnioskiem o zbadanie nowelizacji prawa o adwokaturze z 2009 zwróciła się do Trybunału Naczelna Rada Adwokacka.

Zarzutów Rady nie rozumie Zbigniew Ćwiąkalski. Były minister sprawiedliwości uważa, że adwokaci chcą zablokować dostęp do zawodu młodszym kolegom. - To jest próba ograniczenia dopływu nowych specjalistów. Nie są to dobre tendencje. Mam nadzieje, że Trybunał Konstytucyjny uzna, że te przepisy są zgodne z ustawą zasadniczą - podkreślił Ćwiakalski.

Gość radiowej Jedynki uważa, że zmiana przepisów przyniosła wiele dobrego. - Niewątpliwie jakość, poziom, kształcenia wzrosły. Ilość osób, które dostają się do zawodu bardzo się na przestrzeni ostatnich lat zwiększyła. Kierunek zmian jest prawidłowy - zaznaczył były minister sprawiedliwości.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Źle przygotowany adwokat utrudnia pracę sądu"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 16:52
Rafał Dębowski z Naczelnej Rady Adwokackiej powiedział, że dostęp do zawodu adwokata jest otwarty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deregulacja przepadnie? Jest sporo poprawek

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 08:40
Poprzemy pierwszą ustawę deregulacyjną, jeśli Jarosław Gowin uwzględni nasze najważniejsze poprawki do niej – mówił w Jedynce Przemysław Wipler, poseł PiS
rozwiń zwiń