"Baczyński"- film odmienny niż inne

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 17:37
Ani młodzi bohaterowie, ani Powstanie Warszawskie, ale poezja. To ona gra główną rolę. Od piątku 15 marca na ekranach kin będzie można oglądać poetycko-biograficzny film "Baczyński".
Audio
  • Relacja Mariusza Filara z przedpremierowego pokazu filmu "Baczyński"
Mateusz Kościukiewicz
Mateusz Kościukiewicz Foto: materiały prasowe

Ta produkcja może wywołać spore zamieszanie przez swoja formę. Film realizowała młoda ekipa i adresowała go właśnie do młodych ludzi.
Kordian Piwowarski , któremu powierzono realizację filmu nie obawia się konfrontacji z mitem Powstania Warszawskiego. - To nie do końca o tym film - mówi w radiowej Jedynki . Film jest zrealizowany w formie teledyskowej z elementami dokumentalnymi i fabularnymi zachwycił naszego reportera dbałością o detale. Do tego stopnia dbano o nie, że aktorów wybierano na obraz i podobieństwo historycznych pierwowzorów.

Od
Od lewej siedzą: odtwórca głównej roli Mateusz Kościukiewicz, aktorka Katarzyna Zawadzka (filmowa Barbara Drapczyńska), reżyser Kordian Piwowarski, producent Stanisław Szymański i autor muzyki Bartosz Chajdecki po pokazie prasowym filmu "Baczyński"

Nie dotyczy to pary głównych bohaterów, czyli Basi i Krzysztofa. Mateusz Kościukiewicz był już dawno przewidziany do roli Baczyńskiego. Przyznaje, że na początku miał kłopot ze zrozumieniem postaci. – To dla mnie bardzo odległe i dlatego niezrozumiałe były jego zachowania i postawy – przyznaje.
Dodatkowym utrudnieniem był brak dialogów. Katarzyna Zawadzka , grająca Basię, policzyła, co nie było specjalnie trudne, że wypowiada dwa słowa. - Nie miałam tekstu, więc musieliśmy na czymś innym budować nasze relacje, na czymś nieuchwytnym, czymś co dzieje się między tekstem - podkreśla.
Film wchodzi do dystrybucji w 140 kopiach. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym filmu .
Posłuchaj relacji Mariusza Filara z przedpremierowego pokazu filmu "Baczyński".
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kamil Baczyński - poeta, który zamienił pióro na karabin

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 07:00
- Krzysztof Kamil Baczyński nie uważał poezji za swoje powołanie. Jego wielkim pragnieniem było zostać żołnierzem - wspominał Bogdan Deczkowski, powstańczy dowódca poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk odkrywa świat Baczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 17:54
Utalentowana piosenkarka będzie gościem "Leniwej niedzieli".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk: po tym filmie Baczyński wchodzi w krwiobieg

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 11:37
Młoda wokalistka nagrała wspólnie z Czesławem Mozilem piosenkę do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ma to związek z zaplanowaną na 15 marca premierą filmu o słynnym przedstawicielu pokolenia Kolumbów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław śpiewa… Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 17:00
Radiowa Jedynka objęła patronatem film "Baczyński", który trafi do polskich kin w połowie marca. Płytę z muzyką do tego poetycko-biograficznego filmu nagrali Czesław Mozil i Mela Koteluk.
rozwiń zwiń