X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"97. ofiara katastrofy smoleńskiej"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 19:26
Debata polityków w radiowej Jedynce, w trzecią rocznicę katastrofy w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią oraz inne wybitne osobistości polskiego życia publicznego.
Audio
  • Debata polityków radiowej Jedynce w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej. (Jedynka)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.Foto: PAP/Rafał Guz

Przemysław Szubartowicz zaprosił do Jedynki: Łukasza Abgarowicza z PO, Jacka Sasina z PiS, Tadeusza Iwińskiego z SLD, Sławomira Kopycińskiego z Ruchu Palikota oraz Andrzeja Romanka z Solidarnej Polski.

Dla Łukasza Abgarowicza rocznica katastrofy smoleńskiej ma także wymiar osobisty. - Poprzedniego dnia wieczorem żegnałem się serdecznie z niektórymi osobami (...), z senatorem Stasiem Zającem umawiałem się na poniedziałek we Lwowie, że pojedziemy razem. (...) Od jednego z pasażerów odebrałem sms-a, który odczytałem już po jego śmierci, to było nieprawdopodobnie wstrząsające - powiedział senator PO. 

Nawiązując do sporów narosłych wokół tragedii z 10 kwietnia 2010 roku Abgarowicz podkreślił: "nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że >>polityka polska jest 97. ofiarą katastrofy smoleńskiej<<, polityka polska jest ofiarą polityków" - dodał.

- Żałuję, że 3 lata po tej tragedii, nie możemy skupić się tylko na wspominaniu ofiar - powiedział poseł PiS Jacek Sasin.  - Żałuję, też, że wciąż uczestniczymy w poważnym sporze o to, czy państwo polskie zrobiło wszystko, by tę katastrofę wyjaśnić? (...) Zwrócę uwagę, że ponad połowa Polaków uważa, że przyczyny katastrofy smoleńskiej nie zostały właściwie wyjaśnione - podkreślił poseł Sasin i dodał: "nie dziwmy się więc, że takie a nie inne emocje nami targają".

Trzy lata po Smoleńsku - debata w Jedynce >>>>

Tadeusz Iwiński uważa, że ostre spory jakie targają Polską, w związku z katastrofą smoleńską, są nieuchronne. - Mając świadomość, że analogie nigdy nie są w pełni trafne, chcę przypomnieć, że gdy giną prezydenci, następstwa bywają tragiczne. (...)  Przypomnę co się stało, gdy w 1994 roku, w katastrofie lotniczej, zginęli prezydenci Rwandy i Burundi. (...) Znak zapytania, w pewnym stopniu, jest wpisany w takie katastrofy - mówi Iwiński. - Natomiast, obecnie katastrofa smoleńska jest wykorzystywana w grze politycznej dwóch obozów - dodaje polityk SLD.

Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota, winą za polityczne spory wokół katastrofy smoleńskiej obciąża PiS. Jego zdaniem Antoni Macierewicz powinien odpowiedzieć przed sądem z art. 212 kodeksu karnego  o pomówienie. - To on przyczynia się do tego, że w Polsce mamy do czynienia z polityczną wojną domową - utrzymuje członek Ruchu Palikota.

- 97. ofiarą katastrofy smoleńskiej jest nasz naród - mówi z kolei poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek. - Naród jest w tej sprawie dramatycznie rozdarty (...) Polacy domagają się prawdy o katastrofie smoleńskiej, bowiem wielu raport Millera nie przekonuje, dlatego pojawiają się różne koncepcje, m.innymi koncepcja dotycząca zamachu. (...) Można nie zgadzać się z teorią głoszoną przez pana Macierewicza, ale te tezy powstają dlatego, że prawda o przyczynach katastrofy dotąd nie została ustalona, bowiem podważono wiele istotnych elementów raportu komisji Millera - podkreśla poseł Romanek.   

Z gośćmi Jedynki rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Przeczytaj zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak