X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór o ogródki działkowe. Cztery projekty w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 18:20
O projektach ustaw o ogrodach działkowych rozmawiali zaproszeni do studia radiowej Jedynki politycy.
Audio
  • Debata Jedynki o projektach o ogrodach działkowych (Debata/Jedynka)
Spór o ogródki działkowe. Cztery projekty w Sejmie
Foto: lespowell/sxc.hu/cc

W środę w Sejmie ma się odbyć pierwsze czytanie trzech projektów ustaw o ogrodach działkowych: autorstwa PO, Solidarnej Polski i Polskiego Związku Działkowców (PZD), a także przygotowanego przez SLD projektu nowelizacji. Zmiany w przepisach są konieczne ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego (TK).
Stanisław Huskowski z PO podkreśla, że projekt jego partii, który zakłada m.in. likwidację PZD, "jest odpowiedzią na wyrok Trybunału". Huskowski wyjaśnia, że to TK zasugerował, że Sejm może zlikwidować Związek i rozdysponować jego majątek.
Krzysztof Gawkowski z SLD, Dariusz Dziadzio z Ruchu Palikota i Bartosz Kownacki z PiS są zdania, że projekt PO nie zawiera najważniejszego zapisu, który gwarantowałby działkowcom prawo do gruntu. W ich opinii projekt Platformy jest korzystny dla deweloperów, a nie dla działkowców.

>>>Zapis całej debaty do przeczytania
Kownacki zaznacza, że PiS poprze w tym sporze projekt obywatelski z szacunku dla osób, które się pod nim podpisały. Za tym projektem opowiada się także Piotr Walkowski z PSL. Jego zdaniem trzeba dać szansę projektowi, który stworzyli sami zainteresowani.
W opinii Andrzej Dery z Solidarnej Polski ponieważ sprawa dotyczy bardzo wielu osób powinno się powołać komisję sejmową, która zajęłaby się projektami o ogródkach działkowych. - Żaden z projektów nie jest idealny, trudno będzie o kompromis. A najgorsze co może spotkać działkowców, to nieuchwalenie nowego prawa - uważa.

Wysłuchaj całej debaty!
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Zobacz więcej na temat: polityka prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działkowcy skarżą się do Trybunału w Strasburgu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 11:34
Informacyjna Agencja Radiowa dowiedziała się, że chodzi o decyzję, która sankcjonuje odebranie im działek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działkowcy w Sejmie. Chcą nowej ustawy

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 08:59
Stanisław Huskowski, poseł PO uważa, że należy oddać ogrody działkowcom. - Nasz projekt zakłada likwidację struktury Polskiego Związku Działkowców - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o ogródki działkowe. Znikną z polskiego krajobrazu?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 09:38
- Jeżeli projekt przejdzie w takiej formie w jakiej zgłosiła go PO, to obawiam się, że będziemy świadkami powolnego zamierania ruchu działkowego – powiedział w radiowej Jedynce mecenas Tomasz Terlecki z Polskiego Związku Działkowców.
rozwiń zwiń