Ich pasja to polski folklor i pomoc chorym

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 20:59
- Przez cały rok zajmujemy się pozyskiwaniem funduszy, sponsorów, farmaceutyków i sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym. W maju te starania wieńczy galowy koncert - opowiada Zofia Truszkowska z zespołu Warszawianka.
Audio
  • O akcji "Podaj Serce" opowiada Zofia Truszkowska z zespołu Warszawianka (Popołudnie z Jedynką)
Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka
Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WarszawiankaFoto: warszawianka.uw.edu.pl

Akcja "Podaj Serce" opiera się na działalności studentów, których połączyła pasja. Stworzyli ją członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka, którzy fundusze gromadzą także poprzez aukcję przedmiotów i zdjęć zebranych od znanych osób. 

/

- Dzięki temu staramy się szerzyć wiadomości na temat tej często pomijanej w mediach choroby - wyjaśnia Zofia Truszkowska w rozmowie z Wojciechem Urbanem.

Wszystkie działania realizowane są na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które codziennie opiekuje się tysiącami chorych na SM i najlepiej zna ich potrzeby.

W tym roku odbywa się już XV edycja akcji "Podaj Serce", a na galowy koncert - któremu patronuje radiowa Jedynka - zapraszamy 11 maja. Bilety są wciąż dostępne!

Jak, przez cały rok, można wspierać działania młodzieży z Warszawianki i pomagać chorym na SM? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak