X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Więź między Senatem a Polonią wciąż istnieje"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 16:58
- Mimo iż w 2012 roku MSZ przejęło budżet na wspieranie Polonii, którym dotychczas dysponował Senat, wyższa izba parlamentu kontynuuje swoje działania na rzecz Polaków mieszkających poza granicami kraju - przekonuje senator Barbara Borys-Damięcka z PO.
Audio
  • Barbara Borys-Damięcka o relacji Senat - Polonia (Popołudnie z Jedynką)
  • - 10 milionów Amerykanów przyznaje się do polskich korzeni, ok. 600 tysięcy z nich mówi w domu po polsku - relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (Popołudnie z Jedynką)
  • Polacy w Wielkiej Brytanii: narzekają, ale do Polski nie wrócą - relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (Popołudnie z Jedynką)
Barbara Borys-Damięcka
Barbara Borys-DamięckaFoto: barbaraborysdamiecka.pl

Jak mówi w audycji "Popołudnie z Jedynką" senator Barbara Borys-Damięcka z PO, zastępczyni przewodniczącego senackiej Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, więź między Senatem a Polonią nie polegała tylko na tym, że izba dysponowała środkami finansowymi na wspieranie Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju.
- Środki przeszły do MSZ, ale my kontynuujemy swoją działalność (...) Nasza więź z Polonią opiera się na czymś dużo mocniejszym niż pieniądz. Pieniądze to tylko jedno z narzędzi, którymi mogliśmy się posługiwać we wzajemnych relacjach - podkreśla i dodaje, że głównym zadaniem Senatu jest umożliwianie organizacjom polonijnym wszelkiego rodzaju kontaktów z instytucjami w Polsce.
- To jest dużo ważniejsze, bo buduje więź - twierdzi gość Jedynki.

Borys-Damięcka decyzji o powierzeniu budżetu na wspieranie Polonii MSZ nie odbiera jako porażkę Senatu. Podkreśla, że decyzja została podjęta zgodnie z prawem, a w demokratycznym państwie z takim obrotem spraw trzeba się liczyć. Gość Jedynki nie ukrywa jednak, że działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych w stosunku do Polonii ją rozczarowują.
Według senator MSZ za bardzo skupiło się na "wielkiej polityce", na rozdziale pieniędzy i organizowaniu konkursów. Ministerstwo zastosowało też inną politykę wydatków, przez co niektóre działania - ważne z punktu widzenia Senatu - nie są kontynuowane. W mediach pojawiły się też doniesienia o nieprawidłowościach przy dzieleniu środków.

2 maja po raz 12. obchodzony jest Światowy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polonijne pieniądze dla znajomych? MSZ odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 16:48
- MSZ nie przyzna dotacji żadnemu z projektów na rzecz Polonii przygotowanych przez Fundację Rozwoju Myśli Obywatelskiej - poinformował wiceszef MSZ Janusz Cisek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Polonii. "Ich serca biją po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 08:13
Stany Zjednoczone – ponad 10,5 mln Polaków. Niemcy – 2 mln. Niewiele mniej Polaków żyje w Brazylii. Poza tym Francja, Kanada… lista jest długa. Język polski słychać nawet w Papui-Nowej Gwinei i Mozambiku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Polaków za granicą. Jest ich 20 milionów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 08:34
2 maja to dzień Polaków i Polonii za Granicą. Na całym świecie żyje około 20 milionów osób, które przyznają się do polskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń