X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Na złość babci", czyli Gowinowi?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 19:32
- Mieliśmy dziś głosowanie na zasadzie "na złość babci odmrożę sobie uszy", czyli żeby nie było tak, jak minister Gowin chciał, to poprzemy wszystko, nawet to, co jest w oczywisty sposób opisane legislacyjnie źle - uważa Andrzej Halicki (PO).
Audio
  • Andrzej Halicki, Jacek Kurski i Włodzimierz Czarzasty o odrzuceniu reformy sądowniczej Jarosława Gowina i postępowaniu dyscyplinarnym wobec b. rzecznika rodzin smoleńskich mec. Rafała Rogalskiego (Popołudnie z Jedynką)
Poseł PO Jarosław Gowin (C) podczas posiedzenia Sejmu. Warszawa, 10.05.2013.
Poseł PO Jarosław Gowin (C) podczas posiedzenia Sejmu. Warszawa, 10.05.2013. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Sejm przyjął ustawę likwidującą skutki reformy sądów rejonowych. Za obywatelskim projektem głosowali politycy opozycji i PSL-u. W obronie reformy stanęła tylko Platforma Obywatelska.

- Ta ustawa nie jest dobra ze względu na swoje bardzo detaliczne zapisy, które nakazują jej nieustanną nowelizację. Uważam, że w Senacie zostanie mocno przerobiona i wróci do Sejmu - powiedział w Jedynce Andrzej Halicki (PO).

Jacek Kurski (SP) uważa, że głosowanie PSL przeciw partnerowi nie oznacza rozpadu koalicji. - Ta sprawa nie była przedmiotem umów koalicyjnych, poza tym była firmowana przez ministra, który właśnie pożegnał się z rządem, więc PSL mógł się zasłonić obywatelskim projektem - powiedział w "Popołudniu z Jedynką".

Przyznał, że Solidarna Polska zdaje sobie sprawę z istnienia "lokalnych sitw", ale minister Gowin sięgnął zbyt płytko. - Uważamy, że droga do ich rozbicia wiedzie raczej przez skuteczne postępowanie dyscyplinarne wobec sędziów i szersze, niż obecnie, nagrywanie rozpraw i archiwizowanie tych nagrań, a nie przez likwidację 79 sądów rejonowych.

>>>Zapis całej debaty do przeczytania

Włodzimierz Czarzasty (SLD) dodał w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, że taka praktyka przegłosowywania nie jest dobrym przykładem na przyszłość. - Zaczyna coraz bardziej trzeszczeć w tej koalicji, ale ja się nie martwię tym procesem. Uważam, że powinna nastąpić zmiana - jeśli nie przez przyspieszone wybory - to chociaż zmianę koalicjanta Platformy - stwierdził.

Politycy komentowali także sprawę postępowania dyscyplinarnego wobec mec. Rogalskiego, b. rzecznika rodzin smoleńskich. Zapraszamy do wysłuchania całej debaty "Mam swój rozum".

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Jarosław Gowin Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm przyjął ustawę likwidującą reformę Gowina

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 14:30
Sejm uchwalił ustawę mającą przywrócić 79 sądów rejonowych zniesionych od 1 stycznia. O losie reformy będą jeszcze decydować Senat i prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobi prezydent w sprawie Gowina?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 14:20
Prezydent zaprosił na rozmowy szefów klubów PO I PSL. Decyzję w sprawie reformy sądów podejmie, gdy “nowa ustawa trafi na jego biurko”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: wierzę, że prezydent nie podpisze ustawy o sądach

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 14:18
Były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin uważa, że ustawa przywracająca zlikwidowane sądy rejonowe jest kuriozalna, a wynik głosowania to krótkotrwała "chwila triumfu lokalnych układów".
rozwiń zwiń