X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Porozmawiajmy. Święto Telefonów Zaufania

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 18:19
- Młodzi ludzie często mają poczucie, że nie mają do kogo zwrócić się ze swoimi problemami, obawiają się reakcji rodziców czy nauczycieli. Dlatego ważne byśmy w tym dniu my dorośli pomyśleli czy powiedzieliśmy dzieciom, że mogą na nas liczyć - przypomina wiceszefowa Fundacji Dzieci Niczyje Monika Sajkowska.
Audio
  • Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci - relacja Doroty Świerczyńskiej (Popołudnie z Jedynką)
Fragment plakatu informującego o telefonie zaufania 116 111 i stronie www.116111.pl
Fragment plakatu informującego o telefonie zaufania 116 111 i stronie www.116111.plFoto: Fundacja Dzieci Niczyje

Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci obchodzony jest 17 maja z inicjatywy Child Helpline International - organizacji, która skupia 173 telefony zaufania ze 142 krajów świata.

- Numer 116 111 funkcjonuje w różnych krajach Unii Europejskiej, a w Polsce działa od 6 listopada 2008 roku. Od początku do chwili obecnej odebraliśmy ponad 560 tys. połączeń i odpisaliśmy na ponad 15 tys. wiadomości przesłanych przez naszą stronę www.11611.pl - wyjaśnia Lucyna Kicińska, koordynator Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Ta linia to pierwszy ogólnopolski całkowicie bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Dostępny jest 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 – 20.00.

Psycholog Anna Samsel, która od kilku lat jest konsultantką tej linii wyjaśnia, że najczęściej młodzi ludzie dzwonią, by porozmawiać o trudnościach w relacjach rodzinnych, rówieśniczych. Zarówno w rozmowie, jak i przesyłając wiadomość można pozostać anonimowym.

Zdarzają się także interwencje. - W rozmowach z dziećmi chodzi o to, by pokazać im, że same mają moc i mogą liczyć na kogoś w środowisku lokalnym. Jeżeli dziecko nie widzi możliwości działania my jesteśmy po to, by zadziałać za nie - wyjaśnia Kicińska.

Gdzie Powstał pierwszy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży? Zapraszamy do wysłuchania całej relacji Doroty Świerczyńskiej!
W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w Internecie, dzieci i młodzież mogą się zwrócić do Helpline.org.pl, który pomaga m.in. za pośrednictwem linii 800 100 100 (czynna w dni powszednie, w godzinach 11:00 – 17:00) i strony internetowej www.helpline.org.pl. Potrzebujący mogą się także skontaktować z konsultantami poprzez czat www.helpline.org.pl oraz przesyłając zgłoszenia na e-mail: helpline@helpline.org.pl

Zobacz więcej na temat: dzieci młodzież telefon
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz więcej dzieci ucieka z domów!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 08:00
Według danych policyjnych wakacje na gigancie spędza blisko 3,5 tysiąca nieletnich. Co ciekawe na ucieczkę z domu częściej decydują się dziewczęta niż chłopcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnieni od sieci

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 16:30
W odpowiedzi na problem nadmiernego korzystania z internetu przez dzieci prowadzona jest kampania: "W którym świecie żyjesz?" .
rozwiń zwiń