Kajak bez barier, kajak dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 17:29
- Kajak to przestrzeń, która nie kojarzy się z niepełnosprawnymi tymczasem nasza fundacja stwarza im możliwość korzystania z tej formy rekreacji. Na Mazowszu mamy mnóstwo niezwykle ciekawych, atrakcyjnych rzek więc zapraszamy do Kajakowej Akademii Niepełnosprawnych - powiedział w Jedynce Bartłomiej Włodkowski.
Audio
  • Kajakowa Akademia Niepełnosprawnych - z prezesem Fundacji AVE Bartłomiejem Włodkowskim rozmawia Wojciech Urban (Popołudnie z Jedynką)
Spływ kajakowy organizowany przez Fundację AVE
Spływ kajakowy organizowany przez Fundację AVEFoto: archiwum Fundacji AVE

Kajakowa Akademia Niepełnosprawnych Fundacji AVE adresowana jest do osób z różną niepełnosprawnością i w różnym wieku. - Bardzo wiele kajakowych firm turystycznych odmawia grupom niepełnosprawnym słysząc, że trzeba transportować także wózki inwalidzkie. Dzięki prężnie działającemu przy naszej fundacji wolontariatowi, udaje się nam tę niszę wypełnić - powiedział w radiowej Jedynce prezes fundacji Bartłomiej Włodkowski.

Od kiedy członkowie i wolontariusze Fundacji AVE odkryli, że kajaki to świetna przestrzeń nie tylko do rekreacji i turystycznej rozrywki, ale także osiągania celów rehabilitacyjnych i społecznych, prowadzą wiele projektów skierowanych do osób starszych, z niepełnosprawnością intelektualną, fizyczną. W rozmowie z Wojciechem Urbanem Bartłomiej Włodkowski zaznaczył, że pływać można niemal przez cały rok, ale to w wakacje odbywa się najwięcej spływów. - Zapraszamy również osoby, które wymagają specjalistycznej opieki. Spływy realizowane są w formie jedno-, dwu- i trzydniowej po rzekach Mazowsza, a opracowane szklaki dostosowane są do możliwości osób niepełnosprawnych. Ponadto spływy zabezpieczają ratownicy - podkreślił.

Więcej informacji, terminy spływów i możliwość zapisania się na wybrany z nich dostępne są na stronach www.fundacjaave.pl oraz www.splywajznami.pl

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tę kartę warto mieć

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 09:34
Wybierając się za granicę do krajów UE, warto mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma Muchy nie rozwiązuje problemów polskiego sportu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 21:18
- To żadna rewolucja. To inaczej nazwane cięcia - ocenia Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą zmiany wprowadzone niedawno przez ministerstwo sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjeżdżając na wakacje za granicę sprawdź ubezpieczenie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 14:04
Przezorny zawsze ubezpieczony. To powiedzenie świetnie się sprawdza w przypadku wyjazdów za granicę, bo w razie nieszczęścia koszty leczenia lub transportu do kraju mogą nas zrujnować. W "Czterech porach roku" radzimy, jakie ubezpieczenie warto wykupić.
rozwiń zwiń