Poseł Kierwiński: nie będzie zmian w zarządzie Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 16:32
O poreferendalnym krajobrazie Warszawy i planach Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówił gość audycji "Popołudnie z Jedynką" warszawski poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.
Audio
  • Marcin Kierwiński (PO): o planach Hanny Gronkiewicz-Waltz po referendum w Warszawie (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-WaltzFoto: wikipedia.org/CC/Flickr/Piotr Drabik

- Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma pecha? - dopytywała Zuzanna Dąbrowska. I podała kilka przykładów, m.in. zalanie tunelu Wisłostrady czy ogromny korek na Trasie Toruńskiej, w którym utknęli kierowcy we wtorek rano.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz realizuje rekordowe inwestycje - tak poseł Marcin Kierwiński tłumaczy ostatnie zamieszanie drogowe w mieście. We wtorek firma remontowa zamknęła, bez zgody Ratusza i ku zaskoczniu kierowców, dwa skrajne pasy. - Tego nie można tłumaczyć pechem - dodaje Kierwiński. Według niego winny jest rozmach przedsięwzięć, które prowadzi warszawska prezydent. - Czasami brakuje informacji - przyznaje poseł, ale zaraz dodaje, że Ratusz stara się nad tym pracować. Według niego w potencjalnej, przyszłej kadencji przepływ informacji ma być lepszy.

Po wygranym referendum Hanna Gronkiewicz-Waltz nie planuje żadnych zmian w zarządzie miasta. Nie chce też wymieniać wiceprezydentów. Takie spekulacje pojawiły się we wtorek. Według niektórych mediów jednym z zastępców pani prezydent miałby zostać szef warszawskiego SLD Sebastian Wierzbicki. Zdaniem posła zmian nie będzie, ale też nie ma nic dziwnego we współpracy Platformy z SLD. Kierwiński przypomina, że w poprzedniej kadencji obie partie współdziałały w Warszawie. I dodaje, że w kilku dzielnicach miasta porozumienia programowe PO z SLD obowiązują także w tej kadencji

Czy Piotr Guział będzie miał szansę przeprosić Hannę Gronkiewicz-Waltz za ataki na nią? We wtorek burmistrz Ursynowa przyjechał do siedziby prezydent z kwiatami i został przez nią zignorowany. Zdaniem posła Kierwińskiego pani prezydent jest taką osobą, która nawet do konkurentów politycznych podchodzi zawsze z dużą empatią i dużą sympatią. - Jestem pewien, że tak będzie także w przypadku burmistrza Guziała - podsumował Kierwiński.

Państwowa Komisja Wyborcza oświadczyła, że referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz było nieważne. Frekwencja wyniosła 25,66 procent, a progiem ważności było 29,1 procent.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

mp

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hanna Gronkiewicz-Waltz dziękuje warszawiakom. "To referendum mi pomogło"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 08:45
Według sondażu TNS Polska frekwencja wyniosła 26,8 proc., co oznacza, że referendum jest nieważne. Nie ma jednak wciąż oficjalnych wyników głosowania w sprawie odwołania prezydent Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gronkiewicz-Waltz wystartuje za rok w wyborach w Warszawie. "Czuję się zwyciężczynią"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 09:44
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że musiałoby się stać coś bardzo nadzwyczajnego, by za rok nie wystartowała w wyborach na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Guział: mogę zameldować warszawiakom "wygraliście"!

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 09:01
Piotr Guział, lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej jest zadowolony z referendum, pomimo nieudanej próby odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyniki referendum w Warszawie. Gronkiewicz-Waltz: poczułam ulgę

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 11:21
Po referendum w Warszawie - nieważnym z powodu niskiej frekwencji, prezydent Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że utrzyma swoją dotychczasową dużą aktywność. Dziennikarzom, pytającym o jej energiczne działania w czasie kampanii przedreferendalnej, powiedziała, że "tak zostanie cały rok".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oficjalnie: referendum w Warszawie nieważne. Za niska frekwencja

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 13:51
Miejska komisja do sprawy referendum ogłosiła, że frekwencja wyniosła 25,66 procent. Oznacza to, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zostaje na stanowisku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: Gronkiewicz-Waltz ocaliła tylko stołek

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 11:58
Tak wyniki niedzielnego referendum w Warszawie komentuje Mariusz Błaszczak z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: referendum w "warunkach niekonstytucyjnych"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 13:42
Wiceszef PiS Mariusz Kamiński powiedział, że PiS nie wyklucza zwrócenia się do Rady Europy ws. referendum dotyczącego odwołania prezydent Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller : wynik referendum to wygrana rozumu, nie emocji i namiętności

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 14:37
Szef SLD Leszek Miller powiedział, że w niedzielnym referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz "wygrał rozum, a nie emocje i namiętności". Z uwagi na zbyt niską frekwencję (25,66 proc.) referendum okazało się nieważne.
rozwiń zwiń