Sharon Stone na Przystanku Woodstock? Zaprosił ją Jurek Owsiak

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 17:34
Uczestników zakończonego w Warszawie XIII Szczytu Noblistów, w tym amerykańską aktorkę Sharon Stone, zaprosił na Przystanek Woodstock dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o Szczycie Noblistów 2013 (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Sharon Stone podczas uroczystości wręczenia  Nagrody Pokoju za solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei
Sharon Stone podczas uroczystości wręczenia "Nagrody Pokoju" za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadzieiFoto: PAP/Jacek Turczyk

- Złożyłem im propozycję nie do odrzucenia - przyznał w radiowej Jedynce Jurek Owsiak.

Wśród zaproszonych przez niego noblistów znaleźli się duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, były prezydent RPA Frederik Willem de Klerk, irańska prawniczka Shirin Ebadi oraz twórca idei mikrokredytu Muhammad Yunus.

Szczyt Noblistów >>> Czytaj więcej

Specjalne zaproszenie Owsiak wystosował do Sharon Stone, która w ostatnim dniu szczytu odebrała Nagrodę Pokoju za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei". - Podszedłem do niej z bukietem róż. Odpowiedziała, że jeżeli będzie mogła mówić o sprawach, które są związane z jej działalnością, to jest zainteresowana - przyznał Owsiak.

Nagroda Pokoju dla Snaron Stone >>>

Sam Jurek Owsiak został uhonorowany Medalem Szczytu Noblistów za działalność społeczną i charytatywną oraz za pomoc w rozwoju polskiej medycyny. - Niech nagrodzeni czują się ci, którzy wspierają WOŚP i grają z nami. Tym bardziej, że na nagrodzie nie ma żadnej tabliczki. Możną ją postawić w każdym miejscu i każdy będzie się z niej cieszył - powiedział Owsiak. Wyjaśnił też, że na świętowanie i uczczenie nagrody nie miał czasu.

Medal Szczytu Noblistów dla Jurka Owsiaka >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Jurkiem Owsiakiem.

tj

Czytaj także

Lech Wałęsa na szczycie noblistów: nie ma rzeczy niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 10:22
- Oceniano, że nasza walka w PRL jest bez szans na zwycięstwo. W Polsce było 200 tysięcy żołnierzy radzieckich, a wokół Polski milion. Władze starały się nas upewnić, że jesteśmy bezsilni – mówił Lech Wałęsa na szczycie noblistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak nagrodzony medalem szczytu noblistów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 13:12
Jerzy Owsiak dostał nagrodę za wieloletnią działalność społeczną i charytatywną oraz aktywną pomoc w rozwoju polskiej medycyny. Na szczycie noblistów zaprosił na przystanek Mohammada Yunusa i Sharon Stone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Noblistów: 10 przykazań i apel o koniec zbrojeń

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 18:36
Wprowadzanie "10 laickich przykazań" dla świata, zaprzestanie zbrojeń i stworzenie z ONZ globalnego parlamentu, "zaczipowanie" polityków - te postulaty pojawiły się pierwszego dnia Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nobliści chcą zmian. "W kapitalizmie ludzie są robotami do zarabiania pieniędzy"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 16:07
Kwestie praw człowieka oraz nierówności społecznych zdominowały drugi dzień warszawskiego Szczytu Noblistów. Padły apele m.in. o większą aktywność społeczną i zredefiniowanie kapitalizmu. Wskazywano też, że zbyt często naruszanie praw mniejszości tłumaczy się zagrożeniem terroryzmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Noblistów: nagroda dla Stone i sadzenie dębu w Ogrodzie Saskim

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 09:27
Dziesięcioletni dąb w Ogrodzie Saskim - to pamiątka, jaką pozostawią po sobie laureaci pokojowej Nagrody Nobla. W uroczystości sadzenia drzewa wezmą udział: Dalajlama XIV, Lech Wałęsa, Szirin Ebadi, Frederik Willem de Klerk, Mairead Corrigan-Maguire, Betty Williams i Mohammad Yunus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nobliści: pieniądze na zbrojenia? Lepiej na walkę z ubóstwem

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 20:00
Nobliści zakończyli spotkanie w Warszawie. Były prezydent Lech Wałęsa zaapelował o przekazanie na walkę z ubóstwem i nierównościami społecznymi pieniędzy wydawanych na zbrojenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amnesty International: na szczycie zabrakło głosu ws. uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 15:36
Spotkanie wspaniałe i wyjątkowe, ale zabrakło wyraźnego głosu noblistów w sprawie uchodźców w Europie i na świecie. Tak Amnesty International w Polsce komentuje efekty szczytu noblistów.
rozwiń zwiń