X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co John Kerry przyjechał do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 19:05
Niespełna 24 godziny pobyt w Polsce wypełniły amerykańskiemu sekretarzowi stanu Johnowi Kerry'emu rozmowy z polskimi politykami, naukowcami, a także wizyta w bazie lotniczej w Łasku. Ale czy ta wizyta była potrzebna i czemu miała służyć? Debatowali o tym w radiowej Jedynce politycy.
Audio
  • Czy wizyta Johna Kerry'ego w Polsce była potrzebna (Popołudnie z radiową Jedynką)
Sekretarz stanu USA John Kerry podczas spotkania z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w Warszawie
Sekretarz stanu USA John Kerry podczas spotkania z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Współpraca z NATO, umowa handlowa między Unia Europejską i Stanami Zjednoczonymi, polityka klimatyczna, szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie oraz ochrona prywatności w Internecie. To były główne tematy rozmów sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego w Warszawie.
Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej uważa, że ta wizyta była potrzebna. Zwraca uwagę, że nigdy wizyty amerykańskiego sekretarza stanu nie są przypadkowe. - Chcemy, żeby Stany Zjednoczone uczestniczyły w modernizacji polskiej armii, współpracowały przy wydobyciu gazu łupkowego, jak też budowie w Radzikowie elementów tarczy antyrakietowej - podkreśla poseł.

John Kerry w Polsce - czytaj więcej >>>
Adam Rogacki z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że wizyta Johna Kerry’ego związana jest raczej z zapowiedziami modernizacji polskiej armii. - Polski rząd chce wydać kilkadziesiąt miliardów dolarów i taka kwota jest łakomym kąskiem - podkreśla gość radiowej Jedynki. I to - jego zdaniem - główny powód wizyty.
Profesor Longin Pastusiak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że wizyta była potrzebna z punktu widzenia politycznego i psychologicznego. Zwraca uwagę, że sekretarz stanu, od chwili objęcia urzędu w lutym, odwiedził 34 kraje, w tym był sześć razy we Francji i Wielkiej Brytanii, a w Polsce nigdy nie był. Wizyta pozwoliła obu stronom wyjaśnić wiele spraw, które wymagały wyjaśnienia.

>>>Zapis całej debaty
Wincenty Elsner z Twojego Ruchu jest zdania, że podczas wizyty Polska nie otrzymała odpowiedzi na cztery kluczowe pytania. Dotyczą one m.in. sprawy podsłuchów polityków europejskich.
Tomasz Jędrzejczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego zwraca uwagę na kwestie gospodarcze. Jego zdaniem, to najważniejsze kwestie. Zaś jeśli chodzi o podsłuchy, to uważa, że służby powinny w każdy możliwy sposób zapobiegać atakom terrorystycznym.
Andrzej Romanek z Solidarnej Polski zauważa, że obietnice obecnej administracji będzie realizować zupełnie inna ekipa. Tarcza rakietowa będzie budowana najwcześniej w 2018 roku, więc nie będzie jej realizować ekipa Baracka Obamy. - To są gruszki na wierzbie - ocenia poseł.
Posłuchaj całej debaty, którą prowadził Przemysław Szubartowicz.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kerry: tarcza antyrakietowa w Polsce około 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 11:21
Plany obrony przeciwrakietowej są aktualne. Nie przewiduję zmian. Będziemy wypełniać nasze zobowiązania – zapewniał w Warszawie sekretarz stanu USA John Kerry na wspólnej konferencji z szefem MSZ Radosławem Sikorskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA podsłuchiwały w Polsce? ”Będą bliższe konsultacje służb”

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 12:12
Czy polscy politycy byli podsłuchiwani przez wywiad USA? Od bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie uchylili się zarówno John Kerry, jak i Radosław Sikorski. Polski szef MSZ zapowiedział jednak ”bliższe konsultacje służb”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dużo obietnic, mało konkretów. John Kerry w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 23:59
Amerykański sekretarz stanu John Kerry zakończył wizytę w Polsce. Z lotniska 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku amerykański polityk odleciał do Izraela.
rozwiń zwiń