Jerzy Owsiak zabiera szpitalowi sprzęt WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 17:12
WOŚP odebrał szpitalowi w Pszczynie sprzęt rozdany po tegorocznym finale, w którym zbierano pieniądze na potrzeby seniorów i noworodków. Jerzy Owsiak wyjaśnia w radiowej Jedynce, dlaczego Orkiestra zdecydowała się na takie drastyczne posunięcie.
Audio
  • Jerzy Owsiak tłumaczy dlaczego WOŚP odebrał sprzęt darowany szpitalowi w Pszczynie (Popołudnie z radiową Jedynką)
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakFoto: Andrzej Szozda/PR

"Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera" głosi popularne powiedzenie. Ale Jerzy Owsiak nie boi się piekielnego ognia. - Sprzęt został odebrany, bo był wykorzystany niezgodnie z przeznaczeniem - mówi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był przekazany na oddział geriatryczny, a został wykorzystany na oddziale kardiologicznym.

Gość radiowej Jedynki zaznacza, że WOŚP nie ma sztabu kontrolerów, którzy sprawdzają, w jaki sposób wykorzystuje się tysiące sztuk sprzętu rozdanego przez Orkiestrę przez ponad 20 lat. Owsiak podkreśla, że najlepszymi kontrolerami są pacjenci. - Dostaliśmy smsa z fotografią łóżek na oddziale, na którym nie mogły się znaleźć - wyjaśnia szef WOŚP.

>>> Jerzy Owsiak zdradza sposób na udane zakupy

Przekonuje, że odpuszczanie sobie norm i zasad powoduje, iż cały system się wali. Dlatego sprzęt z Pszczyny zostanie przewieziony do trzech innych placówek. Zwłaszcza, że w szpitalu tym nie funkcjonuje oddział geriatryczny, choć szpital ma podpisaną umowę z NFZ. Jerzy Owsiak zapewnia, że kiedy oddział powstanie i będzie funkcjonował, to szpital ponownie może starać się o sprzęt od WOŚP. - Nie obrażamy się na pacjentów, nie obrażamy się na nikogo - mówi.
Jerzy Owsiak tłumaczy też, w jaki sposób odbywają się przetargi na sprzęt. Orkiestra nie wybiera najtańszej oferty. Zawsze kieruje się opinią specjalistów, którzy wybierają sprzęt najlepszy.
Rozmawiał Mariusz Syta.

Jerzy Owsiak w każdą środę w "Popołudniu z radiową Jedynką" ok. godz. 16.15.

(ag)

Zobacz więcej na temat: Jerzy Owsiak sprzęt WOŚP

Czytaj także

WOŚP znów zagra dla dzieci i seniorów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 20:17
Jerzy Owsiak ujawnił na co będą zbierane pieniądze podczas najbliższego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jurek Owsiak: rusza Bank Zespołów WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 21:38
- Może zgłosić się każdy, kto chce zagrać i zaoferować swoją muzykę w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomowcy - powiedział w radiowej Jedynce jej dyrygent Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22. Finał WOŚP: w Warszawie zagrają Bednarek i Piersi

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 23:46
- 22. Finał rozkręca się bardzo mocno. Zarejestrowało się już 427 sztabów krajowych i 6 zagranicznych, zgłasza coraz więcej wolontariuszy i wykonawców - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WOŚP: sprzęt ze szpitala w Pszczynie zostanie przeniesiony

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 14:40
Sprzęt odebrany placówce w Pszczynie trafi do szpitali w Częstochowie, Katowicach i w Rydułtowach.
rozwiń zwiń