Owsiak o Choinkach Jedynki: dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w takich akcjach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 22:03
Podczas trzeciej licytacji prac znanych Polaków, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej Choinki Jedynki, obraz Jurka Owsiak została wylicytowany za 3 tysiące złotych.
Audio
  • Jerzy Owsiak o Choinkach Jedynki, aukcjach WOŚP i akcji Miś (Popołudnie z Jedynką)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział w radiowej Jedynce, że zdobywanie pieniędzy w taki właśnie sposób ma miejsce na całym świecie. Jego zdaniem wiele osób chętnie pomaga potrzebującym, a możliwość otrzymania pracy wykonanej przez znaną osobę, jest dodatkowym atutem. - Nawet osób, które mają mniej uzdolnień malarskich, ale już ich podpis - jak pani prezydentowa Anna Komorowska, jak znani sportowcy i aktorzy - ma swoją ogromną wartość - powiedział Jurek Owsiak w "Popołudniu z Jedynką" .

Kolejna aukcja już w czwartek - weź udział i licytuj prace Magdaleny Schejbal, Stana Borysa, Marcina Kwaśnego i Tomasza Zimocha >>>

Pracę, którą namalował Jerzy Owsiak, a oprawili jego przyjaciele, nabył jeden ze słuchaczy radiowej Jedynki - pan Zbyszek, który ofiarował 3 tysiące złotych. - Licytacja i suma przeszła moje najśmielsze oczekiwania - podkreślił szef WOŚP.

Choinki Jedynki. Sczegóły akcji >>>

Obraz
Obraz namalowany przez Jerzego Owsiaka. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Jurek Owsiak dodał, że twórcze podejście bardzo przydaje się także w działaniach fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wszystkie nasze banery, puszki, koszulki wymyślamy sami. A jeśli mowa o licytacjach, to ruszyły aukcje WOŚP na Allegro. Zachęcam do udziału - powiedział. Do zdobycia m. in. buty Leo Messiego i kask Fernando Alonso.

Rozmawiał Daniel Wydrych.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane nie tylko Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" na dalsze wyposażanie ośrodka "Dolina Słońca" (sali rehabilitacyjnej, pracowni rękodzieła artystycznego oraz zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia terapii i zajęć), ale także Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk", które skupia osoby cierpiące na niezwykle rzadką chorobę genetyczną Empidermolysis Bullosa.

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

22. Finał WOŚP: w Warszawie zagrają Bednarek i Piersi

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 23:46
- 22. Finał rozkręca się bardzo mocno. Zarejestrowało się już 427 sztabów krajowych i 6 zagranicznych, zgłasza coraz więcej wolontariuszy i wykonawców - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magii świąt nie można opisać. Trzeba ją namalować

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 10:00
Atmosfera, zapachy, kolory i bliscy. W niedzielę 24 listopada, pod hasłem "Magia Świąt" spotkaliśmy się na wielkim malowaniu obrazków w ramach akcji "Choinki Jedynki 2013". Malowanie można było zobaczyć dzięki transmisji wideo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki - wielkie malowanie w świątecznej atmosferze

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2013 14:00
Atmosfera, zapachy, kolory i bliscy. W niedzielę 24 listopada, pod hasłem "Magia Świąt" spotkaliśmy się na wielkim malowaniu obrazków w ramach akcji "Choinki Jedynki 2013". Malowanie można było oglądać dzięki transmisji wideo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013 - znamy laureatów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 12:52
W radiowej Jedynce nasi eksperci omówili nagrodzone i wyróżnione prace nadesłane przez dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Licytacje prac Gwiazd - dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 06:00
Od 2 do 8 grudnia w siedmiu miastach Polski będzie można wylicytować prace, jakie wykonali dla nas Przyjaciele Jedynki - ludzie kultury, sztuki, nauki i sportu. Zaś 12 grudnia na antenie radiowej Jedynki wielka licytacja prac nadesłanych przez dzieci na nasz konkurs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: od 10 lat badamy słuch noworodków

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 18:37
- W ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków przebadaliśmy już 4 006 374 dzieci - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013 w Zamościu. Rekord pobity!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 12:00
W środę 4 grudnia licytowaliśmy prace Elżbiety Romanowskiej, Henryka Talara i jego wnuka Antka, Jerzego Owsiaka oraz Michała Kleibera i Teresy Sukniewicz-Kleiber. Podczas trzeciej licytacji zebraliśmy największą, jak dotąd, kwotę.
rozwiń zwiń