Marzena Wyczółkowska z PR1 mistrzem świata w poławianiu bursztynu

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 20:57
Pomimo kłopotów z pogodą i przekładania kolejnych rund w Jantarze zakończyły się XVIII Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Przejdą one do historii nie tylko gminy Stegna, ale również Polskiego Radia.
Audio
  • Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu - znamy zwycięzców (Jedynka/Polska i świat)
Marzena Wyczółkowska, sekretarz Programu Pierwszego Polskiego Radia, została mistrzem świata w poławianiu bursztynu w kategorii VIP
Marzena Wyczółkowska, sekretarz Programu Pierwszego Polskiego Radia, została mistrzem świata w poławianiu bursztynu w kategorii VIPFoto: M.Miętek/Polskie Radio

Tegoroczne mistrzostwa pełne były debiutów i zaskakujących rozstrzygnięć. W kategorii VIP pierwsze kroki stawiał aktor Michał Piela, znany z roli aspiranta Nocula w serialu "Ojciec Mateusz". – W internecie podglądałem, jak łowi się bursztyn. Pytałem też kolegów – przyznał.

Byli wśród nich stali bywalcy zawodów - aktorzy: Andrzej Nejman, Marcin Troński i Wojciech Wysocki. Jednak to nie oni okazali się prawdziwymi gwiazdami w kategorii VIP. Mistrzem świata w poławianiu bursztynu została bowiem Marzena Wyczółkowska z Programu Pierwszego Polskiego Radia. – Naprawdę jestem w szoku – nie kryła zaskoczenia. Tadeusz Baraniecki, zwycięzca w kategorii senior, również był zaskoczony swoim wynikiem. – Powoli do mnie dociera, że jestem mistrzem świata – powiedział.    

W eliminacjach do Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu wzięło udział prawie 400 zawodników z całego kraju. Mistrzyni w kategorii VIP Marzena Wyczółkowski dostała w nagrodę model żaglowca wykonany z... bursztynu.

***

Przygotował: Mariusz Filar

Data emisji: 16.07.2016

Godzina emisji: 21.28

Materiał wyemitowano w audycji: "Polska i świat"

tj/mk

Czytaj także

Stegna. Poławiacze bursztynu i radiowa ławeczka

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:00
W Stegnie - letniej stolicy Jedynki - trwa XVIII edycja Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Program I Polskiego Radia, który corocznie patronuje tej imprezie, odsłonił tam swoją kolejną ławeczkę.
rozwiń zwiń