Anna Polony: odnajduję się już tylko w radiu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 23:31
Podczas uroczystego otwarcia Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie Wielką Nagrodę odebrała Anna Polony. - Świat jest teatrem, a aktorami ludzie, którzy co chwila wchodzą i znikają - cytowała za Szekspirem znakomita aktorka radiowa i telewizyjna.
Audio
  • Anna Polony o Teatrze Polskiego Radia (Polska i Świat/Jedynka)
  • Relacja z otwarcia XIII Festiwalu "Dwa Teatry" (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki/Jedynka)
Anna Polony
Anna PolonyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Przed mikrofonem Anna Polony debiutowała na początku lat 60. u progu swojej aktorskiej kariery. Miłość do radia została jej do dziś. - Ja się w ogóle nie odnajduję we współczesnym teatrze. Ja się odnajduję tylko w radiu, ale w momencie gdy robię teksty, które mi odpowiadają, które mnie osobiście dotykają, coś dla mnie znaczą. To robię z przyjemnością - mówiła w Jedynce aktorka.

Anna Polony nie chciała powiedzieć, które ze swoich licznych ról najchętniej do dziś wspomina. - Niektóre moje dawne rzeczy lubię oglądać, szczególnie te starsze, bo wtedy byłam młoda i ładnie wyglądałam. Teraz już jestem okropna, wobec czego nie cierpię siebie oglądać - żartowała tylko.

XIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" > > >

Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" odebrał w sobotę także Ignacy Gogolewski. Oboje bardzo zasłużeni dla Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej aktorzy wygłosili tradycyjną formułę otwierającą festiwal. - XIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" Sopot 2013 uważamy za otwarty - mówili ze sceny ustawionej naprzeciwko sopockiego molo.

Posłuchaj całej rozmowy Michała Montowskiego z Anną Polony.

pg

Czytaj także

Jerzy Stuhr i "Dwa Teatry", czyli słuchowisko na żywo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 12:36
- Jury będzie miał z nim duży kłopot, bo na festiwalu "Dwa Teatry" nie ma takiej konkurencji, jak słuchowisko radiowe na żywo - powiedział Jedynce Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Talar: praca w radiu sensem aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 13:26
- Moje pragnienia artystyczne znajdują miejsce i ujście przed mikrofonem - przyznał radiowej Jedynce aktor Henryk Talar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nic nie pozwala aktorowi tak się zmienić jak Teatr Polskiego Radia"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 19:07
W Sopocie rozpoczął się XIII Festiwal "Dwa Teatry". Jednym z uczestników imprezy jest aktorka Teatru Narodowego Ewa Konstancja Bułhak, znana również doskonale z Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Gogolewski: nagrody przychodzą do mnie z pewnym opóźnieniem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 21:32
W sobotę wieczorem Ignacy Gogolewski odebrał w Sopocie Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry". - Bardzo się cieszę, że doczekałem tej chwili. Wyjadę stąd stabilnie usatysfakcjonowany - mówił w radiowej Jedynce wybitny aktor.
rozwiń zwiń