X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XIII Dzień Papieski. "Przekazać nauczanie Jana Pawła II"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 11:33
- To główny cel Dnia Papieskiego. W tym roku skupiamy się na dialogu - wyjaśnił radiowej jedynce Tomasz Reczko, rzecznik Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która jest współorganizatorem XIII Dnia Papieskiego.
Audio
  • Tomasz Reczko o obchodach Dnia Papieskiego (Jedynka/Polska i świat)
  • Rozmowa z laureatami nagrody TOTUS (Jedynka/Familijna Jedynka)
Papież Jan Paweł II
Papież Jan Paweł IIFoto: PAP/Archiwum/Janusz Mazur

Dzień Papieski obchodzimy w tym roku w niedzielę, 13 października, pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Polskie Radio jest patronem tego wydarzenia.

Dzień Papieski na antenie Radiowej Jedynki >>>

Tomasz Reczko przyznał w rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem, że dopiero przy okazji organizacji Dnia Papieskiego zrozumiał różnicę, jaka jest między rozmową i dialogiem. - Dialog to coś więcej, zarówno w kontekście wewnątrzkościelnym, międzyreligijnym i międzywyznaniowym. Dialog jako dążenie do prawdy, to główny cel Dnia Papieskiego - podkreślił Reczko.

Jego zdaniem nie można jednak zapominać o drugim celu Dnia Papieskiego, jakim jest zbiórka na program stypendialny. - Staramy się docierać do zdolnych, młodych osób z niewielkich miejscowości, które mają trudności materialne i które przeszkadzają im w rozwijaniu pasji oraz  talentów - dodał Reczko. Celem jest też budowanie wspólnoty. Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", których już 2500, spotykają się min. na obozach. - To jest budowanie wspólnoty osób o podobnych wartościach i postępowaniu, przez które przenika duch nauczania Jana Pawła II - wyjaśnił rzecznik Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Beatyfikacja Jana Pawła II: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

W przeddzień Dnia Papieskiego, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród TOTUS 2013 przyznawanych przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Wyróżniono instytucje i osoby,  których działalność przyczynia się do propagowania nauczania Jana Pawła II.

W tym roku statuetkami została uhonorowana Zofia Posmysz-Piasecka, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, ks. dr Robert Skrzypczak i miesięcznik "Mały Gość Niedzielny". Przyznano również nagrodę TOTUS Specjalny. Otrzymał ją Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Z Tomaszem Reczko z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Magazyn "Polska i świat" na antenie radiowej Jedynki od poniedziałku do soboty.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

XIII Dzień Papieski z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 13:00
XIII Dzień Papieski obchodzimy w tym roku 13 października pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Dialogu". Wydarzenie poprzedził dwudniowy cykl debat - Dziedziniec dialogu, a relacje ze wszystkich wydarzeń i rozmowy z gośćmi usłyszą Państwo na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JP II: Zajmijcie się ludźmi ubogimi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 01:00
- Z wdzięcznością przyjmuję wiadomość, że na wniosek Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedzielę przed 16 października, dniem modlitw za papieża - powiedział Jan Paweł II, gdy po raz pierwszy w 2001 r. organizowano w Polsce Dzień Papieski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Józef Kowalczyk: Jan Paweł II doczekał się żywego pomnika

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 12:48
- Takie pomniki cieszą najbardziej. Te metalowe lub z cementu są tylko mniej lub bardziej udanymi bryłami. Natomiast my zabiegamy o żywy pomnik nauczania Jana Pawła II, jego głębokiej wiary, wiary w człowieka i umiłowania ojczyzny - mówił w Jedynce abp Józef Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jan Paweł II to niedościgniony mistrz dialogu"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 14:40
- Dialog jest elementem spotkania między ludźmi, tak to widział Jan Paweł II. On nie tylko słowem, ale jeszcze przykładem swojego życia pokazał, co to jest dialog - mówi ks. Dariusz Kowalczyk z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Papieski. ”Nauczanie Jana Pawła II nam umyka”

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 08:51
W całej Polsce już po raz trzynasty jest obchodzony Dzień Papieski - jego hasło to "Jan Paweł II - papież dialogu". Zbierane są pieniądze na stypendia dla młodzieży.
rozwiń zwiń