Jasna Góra - wszystko w dobre ręce Maryi

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 06:00
15 sierpnia w Familijnej Jedynce - jedyny program kardynała Stefana Wyszyńskiego. Można go nazwać "polską sztafetą maryjną", której Prymas Tysiąclecia był częścią, wraz ze swoim poprzednikami – św. Maksymilianem Kolbe, Prymasem Augustem Hlondem i następcami:  Janem Pawłem II - papieżem z Polski, ale także papieżami z innych części świata.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W najtrudniejszych okolicznościach oddanie wszystkiego w dobre ręce Maryi. Postawienie na Nią. Odczytanie w Matce Bożej znaku niezawodnej nadziei.

Znakiem tego jest miejsce, z którego powitamy w poranek Wniebowzięcia NMP - Jasna Góra Zwycięstwa. Właśnie teraz w sierpniu najliczniej przybywają tu pielgrzymi. Wspólnie z nimi oraz gospodarzami Sanktuarium - ojcami Paulinami, Familijna Jedynka zaprosi swoich słuchaczy na jedyny program błogosławionego już za niespełna miesiąc Prymasa Tysiąclecia.

W audycji również:

  • Ważne Sprawy: Jaka parafia na XXI wiek? – rozmowa z ks. prof. Andrzejem Dragułą
  • Magazyn z życia Kościoła
  • 30. rocznica męczeńskiej śmierci polskich franciszkanów w Pariacoto

***

Do wysłuchania audycji "Familijna Jedynka", w niedzielę (15.08.) o godz. 6.00 - 9.00, zaprasza Przemysław Goławski Małgorzata Bartas-Witan.

Zobacz więcej na temat: Jasna Góra wiara Kościół

Czytaj także

"Intencja to obrona życia". Na Jasną Górę wyrusza 38. pielgrzymka warszawsko-praska

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 06:41
Z Warszawy na Jasną Górę wyrusza dziś XXXVIII Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła. Będą w niej uczestniczyć przedstawiciele ruchów pro-life.W tym roku uczestnikom pielgrzymki będzie towarzyszyć hasło zaczerpnięte z Jasnogórskich Ślubów Narodu Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego "Stać na straży życia".
rozwiń zwiń