X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Ciosek: Ukraina nie jest do niczego potrzebna Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 23:34
- Nie zgadzam się głęboko z tym, że dla mocarstwowości Rosja Ukraina ma jakieś szczególne znaczenie. To szalona teoria, która swymi początkami sięga Katarzyny Wielkiej. A mianowicie, że Rosja musi opierać się o Karpaty - mówił w Jedynce były ambasador Polski w Moskwie.
Audio
  • Stanisław Ciosek i Jacek Saryusz-Wolski o sytuacji na Ukrainie (Polska i Świat/Jedynka)
Tłum trzyma zdjęcia zabitych w czasie starć w Kijowie
Tłum trzyma zdjęcia zabitych w czasie starć w KijowieFoto: PAP/EPA/BODO MARKS

Stanisław Ciosek uważa tę teorię za anachroniczną. - Dzisiaj Rosja ma wszelkie dane ku temu, by być wielkim, silnym i kwitnącym państwem w oparciu o zasoby i terytorium własne. Nie są jej potrzebne żadne strefy wpływów. Nie zgadzam się też z tym, co mówią różni zachodni, w tym polscy, politycy, którzy opowiadają o szczególnej geopolitycznej roli Ukrainy. Bzdura. To normalne państwo, tylko duże - przekonywał gość audycji "Polska i Świat".

Przełomowy dzień na Ukrainie [relacja na żywo] >>>

Stanisław Ciosek przyznał jednak, że czynnik szczególnej roli Ukrainy odgrywa dominującą rolę w bieżącej polityce Rosji wobec swojego sąsiada. - Rosja będzie robiła wszystko, żeby nie wypuścić z rąk Ukrainy. Nie będzie to na pewno interwencja zbrojna. Może natomiast zagrać kartą dezintegracji Ukrainy. Bardzo łatwo podpalić separatystyczne nastroje w tym kraju. Może też poczekać na powolną śmierć gospodarczą Ukrainy - przewidywał były ambasador Polski w Moskwie.

Protesty na Ukrainie - serwis specjalny >>>

Sobota przyniosła szereg istotnych wydarzeń na Ukrainie. Parlament odsunął prezydenta Wiktora Janukowycza od władzy, a z więzienia wypuszczona została była premier Julia Tymoszenko. Zdaniem Jacka Saryusz-Wolskiego za wcześnie jednak, by ogłaszać zwycięstwo rewolucji. - Patrząc z perspektywy Kijowa jest szansa na demokratyczny, reformatorski rząd. Widzę jednak dwa zagrożenia. Po pierwsze w postaci tych, którzy będą próbowali ten nowy, konstytucyjny porządek kwestionować od wewnątrz. Po drugie w postaci Rosji. Oby tym razem zechciała ona uszanować ten wolny wybór Ukrainy - tłumaczył eurodeputowany, który do poniedziałku będzie przebywał z misją w Kijowie.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julia Tymoszenko powitana na Majdanie jak bohaterka narodowa

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 21:38
Zwolniona z więzienia Julia Tymoszenko przemawiała ze sceny na Majdanie w Kijowie. Była premier Ukrainy oddała hołd wszystkim demonstrującym i walczącym z reżimem Wiktora Janukowycza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Janukowycz nie wróci już do Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 19:58
- Wiktor Janukowycz przegrał jako polityk, który może rządzić Ukrainą. Jego celem było trwać przy władzy jak najdłużej. Być może chciał nawet, żeby w przyszłości jego syn został kolejnym prezydentem. Teraz ten scenariusz jest absolutnie niemożliwy - mówił w Jedynce Grzegorz Gromadzki, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: szef MSW Ukrainy uciekł na Białoruś, ale go wyproszono

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 21:51
Według portalu Hvyla na Białoruś przybyli zarówno szef MSW Ukrainy Witalij Zacharczenko, jak i Serhij Kurczenko, zarządzający aktywami rodziny Wiktora Janukowycza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saryusz-Wolski: musicie zbudować demokratyczną Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 22:26
Waszą odwagą i postawą wyrąbaliście sobie drogę do Europy - powiedział europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski do tłumów zgromadzonych na kijowskim Majdanie.
rozwiń zwiń