X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nasila się kryzys humanitarny w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 09:05
W "Więcej świata" mówimy o alarmujących raportach UNICEF na temat zagrożenia ludności cywilnej w dwóch afrykańskich krajach - Republice Środkowoafrykańskiej i Sudanie Południowym.
Audio
  • Nasila się kryzys humanitarny w Afryce (Jedynka/Więcej świata)
UNICEF alarmuje - życie 2,3 miliona dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej jest w niebezpieczeństwie
UNICEF alarmuje - życie 2,3 miliona dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej jest w niebezpieczeństwieFoto: unicef.pl/Pirozzi

Działania wojenne powodują ciągłe migracje ludności. Obecnie szacuje się, że 825 tysięcy osób straciło swoje domy, ale liczba ta będzie rosnąć. Wiele rodzin z dziećmi szuka schronienia w lesie, gdzie nie mają dostępu do żadnej pomocy. Życie 2,3 miliona dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej jest w niebezpieczeństwie. Pogarszającą się sytuację w Afryce przedstawia Agata Kasprolewicz.

W audycji również o  grupie ekspertów, którą w Polsce po­wo­ła­ł pre­zy­den­t Bro­ni­sła­w Komorow­ski, a która ma pomóc Ukrainie w przeprowadzeniu re­for­my sa­mo­rzą­do­wej. Na czele grupy stanął Mar­cin Świę­cic­ki, który jest też naszym gościem.
Ponadto, Przemysław Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego komentuje wizytę Michaela Higginsa w Londynie. Pierwszy prezydent Irlandii składa historyczną wizytę państwową w Wielkiej Brytanii (trzy lata temu historyczną wizytę w Irlandii złożyła, jako pierwszy brytyjski monarcha, królowa Elżbieta II). W programie wizyty prezydenta Republiki Irlandii jest przemówienie do obu izb brytyjskiego parlamentu, również pierwsze tego rodzaju i uznawane za symboliczne dla procesu pojednania między Irlandią a Wielką Brytanią.

"Więcej świata" prowadził Jarosław Kociszewski.


''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc dla Republiki Środkowej Afryki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 11:36
Walki między muzułmanami a chrześcijanami w Republice Środkowej Afryki nadal trwają. Mimo niebezpiecznej sytuacji, w kraju pozostali polscy misjonarze, którzy niosą pomoc tamtejszej ludności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Republice Środkowej Afryki. Leci pomoc z Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 15:27
Drugi transport pomocy humanitarnej z Polski jest już w drodze do Republiki Środkowej Afryki. Tona darów wyleciała wojskowym samolotem Bryza z lotniska w podkrakowskich Balicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna domowa w RŚA. Polacy wezmą udział w misji UE

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 23:03
Polacy wezmą udział w unijnej misji wojskowej w pogrążonej w chaosie Republice Środkowoafrykańskiej. Poinformował o tym dowódca misji generał Philippe Ponties.
rozwiń zwiń