Ameryka chce zniszczyć Państwo Islamskie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 08:10
W telewizyjnym orędziu Barack Obama ogłosił, że Stany Zjednoczone stają na czele koalicji przeciwko radykalnym islamistom w Iraku i Syrii.
Audio
  • Ameryka chce zniszczyć Państwo Islamskie (Więcej świata/Jedynka)
Barack Obama
Barack ObamaFoto: whitehouse.gov

O wystąpieniu prezydenta USA Baracka Obamy w 13. rocznicę ataku na WTC rozmawiamy z prof. Bohdanem Szklarskim z Ośrodka Studiów Amerykańskich.
W relacji Tomasza Majki i Grzegorza Ślubowskiego z Gruzji poznajemy Borżomi, jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w tamtej części świata, które znów staje się wielką atrakcją turystyczną. Także dzięki polskiej pomocy rozwojowej.
Ponadto, z dr Aleksandrem Gubrynowiczem z Instytutu Studiów Politycznych PAN omawiamy spotkanie przedstawicieli Państw Bałtyckich i Skandynawskich w Estonii. Jak północne i północno-wschodnie państwa członkowskie Unii Europejskiej podchodzą do sytuacji na Ukrainie i polityki Rosji wobec tego konfliktu. 
"Więcej świata" prowadził Jarosław Kociszewski.

ut/ag

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obama: mam plan działania w sprawie Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 16:52
Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że w środę przedstawi swój plan wobec islamistycznej organizacji Państwo Islamskie, aktywnej w Syrii i Iraku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA kontra Państwo Islamskie. "Walka na wiele lat"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 07:32
Od wtorku prezydent Obama rozpoczyna spotkania z kongresmenami, by przekonać ich do zaostrzenia walki z Państwem Islamskim, która może potrwać nawet kilka lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama: ostatecznie zniszczymy Państwo Islamskie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 12:27
Barack Obama zapowiedział zmianę charakteru operacji wojskowej przeciwko dżihadystom. W telewizyjnym orędziu do Amerykanów Obama ogłosił, że Stany Zjednoczone stają na czele koalicji przeciwko radykalnym Islamistom w Iraku i Syrii.
rozwiń zwiń