X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"UE przegrywa walkę z przemytnikami ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 19:06
Jak się ocenia, w zeszłym roku zyski przemytników ludzi przewyższyły wpływy przemytników narkotyków i papierosów - wskazał w radiowej Jedynce Jarosław Giziński z tygodnika "Wprost".
Audio
  • Jarosław Giziński z tygodnika "Wprost" o problemie nielegalnej imigracji (Więcej świata/Jedynka)
  • Paweł Buszko o finansowej kondycji Ukrainy (Więcej świata/Jedynka)
  • Irene Hahn-Fuhr, dyrektor warszawskiego biura Fundacji im. Heinricha Boella, o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Berlinie (Więcej świata/Jedynka)
Hans Peter Doskozil z austriackiej policji powiedział, że w ciężarówce są zwłoki co najmniej 30 uchodźców, ale być może nawet 40-50
Hans Peter Doskozil z austriackiej policji powiedział, że w ciężarówce są zwłoki co najmniej 30 uchodźców, ale być może nawet 40-50Foto: PAP/EPA/HERBERT P. OCZERET

Ciała kilkudziesięciu imigrantów znaleziono w zaparkowanej przy autostradzie A4 we wschodniej Austrii ciężarówce. Uchodźcy prawdopodobnie pochodzili z Syrii. - Wszystko wskazuje na to, że instytucje unijne przegrywają walkę ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, które zajmują się przerzutem imigrantów - stwierdził w audycji "Więcej świata" Jarosław Giziński. Ile trzeba zapłacić, by przedostać się z Afryki do Europy?

Ukraina zawarła porozumienie z grupą największych wierzycieli w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. Układ przewiduje redukcję należności głównej o 20 proc., czyli o ok. 3,6 mld dolarów i wydłużenie okresu spłaty do 2019 roku. Jak to się udało? Czy Ukraina jest jeszcze wciąż bardzo zadłużona? Odpowiedzi na te pytania udzielił Paweł Buszko. W audycji zastanawialiśmy się także nad tym, czy jest szansa na zmianę formatu rozmów o Ukrainie.

Polityka wschodnia, przyszłoroczny szczyt NATO w Warszawie, a także imigranci - to tematy piątkowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Berlinie, podczas której spotka się m.in. z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem i kanclerz Angelą Merkel. Czy w Niemczech jest więcej niepokoju i obaw, czy też nadziei związanych z tą wizytą? Na ten temat porozmawialiśmy z dyrektor warszawskiego biura Fundacji im. Heinricha Boella Irene Hahn-Fuhr.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Paweł Lekki

Goście: Irene Hahn-Fuhr (dyrektor warszawskiego biura Fundacji im. Heinricha Boella), Paweł Buszko (dziennikarz Polskiego Radia), Jarosław Giziński (dziennikarz tygodnika "Wprost")

Data emisji: 27.08.2015

Godzina emisji: 18.15

kk/pg

Zobacz więcej na temat: Austria migracja Paweł Lekki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Austria: kilkadziesiąt ciał uchodźców znaleziono w ciężarówce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 21:47
Szef policji austriackiego kraju związkowego Burgenland, Hans Peter Doskozil, powiedział, że w ciężarówce, zaparkowanej przy autostradzie A4 we wschodniej Austrii, są zwłoki co najmniej 20 uchodźców, ale być może nawet 40-50.
rozwiń zwiń