X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy pieniądze dla Afryki złagodzą kryzys migracyjny?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 20:18
- Europejscy politycy próbują przekonać opinię publiczną do tego, że zapewnienie bezpieczeństwa Staremu Światu to po prostu kwestia transferu finansowego. To jest bzdura - stwierdził afrykanista Błażej Popławski.
Audio
  • Czy pieniądze dla Afryki złagodzą kryzys migracyjny? (Więcej świata/Jedynka)
Od stycznia do Unii Europejskiej dostało się nielegalnie 1,2 mln osób
Od stycznia do Unii Europejskiej dostało się nielegalnie 1,2 mln osóbFoto: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

W Valletcie na Malcie doszło do spotkania przedstawicieli państw Unii Europejskiej i afrykańskich przywódców. Było ono poświęcone kryzysowi migracyjnemu. Wspólnota zaoferowała dodatkowe pieniądze w zamian oczekując od krajów Afryki zatrzymania napływu uciekinierów.

Zobacz serwis specjalny:
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

Arabistka dr Magdalena El Ghamari wskazała, że w Afryce jest wiele państw zdestabilizowanych i upadłych. Do tego wskaźnik korupcji jest ogromny. - Komu więc przekażemy te pieniądze? - zwróciła uwagę. - Niczego się nie nauczyliśmy. W Irak czy Afganistan wpompowaliśmy ogromne kwoty, a sytuacja na tych terenach jest jeszcze gorsza niż była - dodała.

- Kraje afrykańskie, ale także azjatyckie, jak Afganistan czy Syria, nie mają narzędzi zarządzania kryzysowego ani instytucji, które mogłyby w sposób skuteczny dystrybuować środki przekazywane przez UE. Mówimy o pomocy ludziom, naprawie krajów, a jedyną rzeczą, jaką oferujemy, są pieniądze. To jest droga donikąd - ocenił Błażej Popławski.

Co należałoby więc zrobić? Wysłuchaj całej dyskusji.

W trakcie audycji połączyliśmy się także z korespondentką Polskiego Radia Magdaleną Skajewską, która jest w Valletcie.

W "Więcej świata" rozmawialiśmy także z Justyną Prus z PISM o decyzji prezydenta Rosji Władimir Putin, który polecił Ministerstwu Sportu przeprowadzenie dochodzenia w sprawie skandalu dopingowego. Światowa Agencja Antydopingowa zażądała natychmiastowego wykluczenia Federacji Rosyjskiej z Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych i zaleciła Moskwie, aby nie wysyłała swoich sportowców na letnie igrzyska do Brazylii. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Goście: Błażej Popławski (afrykanista, portal afrykanista.pl), dr Magdalena El Ghamari (arabistka, Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego Uniwersytetu w Białymstoku), Justyna Prus (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 12.11.2015 

Godzina emisji: 18.15

kk/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie 2 miliardy euro dla Afryki od Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 14:00
W Valletcie, stolicy Malty, podpisano dokument powołujący europejski fundusz powierniczy na rzecz stabilizacji i przeciwdziałania nielegalnej migracji ludności w Afryce.
rozwiń zwiń