X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atak terrorystyczny w Bamako. "Mali od kilku lat pogrążone jest w chaosie"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 21:00
Grupa uzbrojonych sprawców zaatakowała w piątek hotel "Radisson Blu" w stolicy Mali i zabarykadowała się w środku z zakładnikami. O kłopotach z terroryzmem w Afryce Zachodniej mówili w radiowej Jedynce Dariusz Rosiak z Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia oraz dr Monika Bartoszewicz z Uczelni Vistula.
Audio
  • Atak terrorystyczny w Bamako. "Mali od kilku lat pogrążone jest w chaosie" (Więcej świata/Jedynka)
W operacji odbijania zakładników brały udział siły malijskie, wspierane przez specjalne jednostki francuskie i amerykańskie
W operacji odbijania zakładników brały udział siły malijskie, wspierane przez specjalne jednostki francuskie i amerykańskieFoto: PAP/EPA/STR

Malijskie władze poinformowały w piątek po południu, że w hotelu "Radisson Blu" w stolicy kraju, Bamako, zaatakowanym rano przez terrorystów, nie są już przetrzymywani zakładnicy. Obecni na miejscu członkowie misji pokojowej ONZ podali, że zginęło co najmniej 27 osób.

Dariusz Rosiak powiedział w audycji "Więcej świata", że obecna faza problemów Mali zaczęła się około 2011 roku, kiedy upadał reżim Muammara Kaddafiego w Libii. Dziennikarz przypomniał, że dwa lata późnej kontrolę nad północnymi regionami kraju przejęli islamiści z Al-Kaidy. - Wówczas interweniowała Francja i te działania okazały się skuteczne - zaznaczył. - Wtedy wydawało się, że kraj jest na tyle bezpieczny, że można mówić o powrocie do normalności - dodał.

Czytaj więcej
oredzie 1200.jpg
Atak w Mali

Do ataku na hotel przyznała się ekstremistyczna organizacja Al-Murabitun. Doktor Monika Bartoszewicz wyjaśniła, że to jest jedna z organizacji walczących pod czarną flagą dżihadu. Dodała, że jest ona powiązana z Państwem Islamskim. Ekspertka podkreśliła także, że podobnych grup w całej Afryce jest bardzo dużo.

W audycji również materiał Adriana Bąka na temat ataku w Bamako oraz relacja Magdaleny Skajewskiej o tym, jak Francja zareagowała na informacje o zamachu w Mali. Ponadto rozmowa z Agatonem Kozińskim z "Polska - The Times" na temat spotkania ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Goście: dr Monika Bartoszewicz (Uczelnia Vistula), Dariusz Rosiak (Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia)

Data emisji: 20.11.2015 

Godzina emisji: 18.15

aj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atak w Mali. Dariusz Rosiak: problemy zaczęły się wraz z upadkiem Kaddafiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 16:14
Grupa uzbrojonych sprawców zaatakowała w piątek hotel "Radisson Blu" w stolicy Mali, Bamako, i zabarykadowała się w środku z zakładnikami. O kłopotach z terroryzmem w Afryce Zachodniej opowiada Dariusz Rosiak z Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak terrorystyczny w Mali. Magdalena El Ghamari: to próba radykalizacji kraju

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 18:56
Atak na hotel w Mali ma na celu odizolowanie tego kraju i co za tym idzie jego radykalizację - uważa ekspert do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego doktor Magdalena El Ghamari.
rozwiń zwiń