Jakie będą konsekwencje "Panama Papers"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 12:15
To prawdopodobnie największa jak dotąd afera z ukrywaniem dochodów w rajach podatkowych i różnego rodzaju nielegalnej działalności.
Kancelaria Mossack Fonseca w Panamie należy do największych na świecie placówek oferujących klientom założenie i prowadzenie firm offshore znajdujących się w tzw. rajach podatkowych.
Kancelaria Mossack Fonseca w Panamie należy do największych na świecie placówek oferujących klientom założenie i prowadzenie firm offshore znajdujących się w tzw. rajach podatkowych. Foto: EPA/ALEJANDRO BOLIVAR

Na liście osób, które brały udział w procederze, są nie tylko politycy i biznesmeni, ale także światowej sławy sportowcy, filmowcy i celebryci. Nie zabrakło także znanych nazwisk z Polski. O konsekwencjach "Panama Papers" porozmawiamy z Piotrem Bodył-Szymalą z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Największe śledztwa dziennikarskie w historii omówi Adrian Bąk.

O to, komu zależy na podsycaniu konfliktu w Górskim Karabachu: Turcji, Rosji, a może Iranowi? - zapytamy Macieja Falkowskiego z Ośrodka Studiów Wschodnich.

***

Na "Więcej świata" we wtorek (5.04.) o godz. 18.15 zaprasza Dariusz Rosiak.

ut/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowi politycy w rajach podatkowych. "Panama Papers - największy wyciek dokumentów w historii"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:55
Dokumenty, które wyciekły z międzynarodowej firmy prawniczej Mossack Fonseca, pokazują ogromną skalę wykorzystywania przez elity finansowe i polityczne świata rajów podatkowych do unikania podatków i ukrywania majątków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o "Panama Papers": to wierzchołek góry lodowej

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:40
- Śledztwo w sprawie "Panama Papers" jest niezwykle ważne, jednak ta sprawa nie odzwierciedla skali problemu - ocenili w "Sygnałach dnia" publicyści.
rozwiń zwiń