X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mołdawia znajduje się pod kontrolą jednego oligarchy"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 19:35
- Zanim do tego doszło, Mołdawia była znana wśród krajów powstałych po rozpadzie Związku Sowieckiego jako demokracja – powiedział w audycji "Więcej świata" Alexei Tulbure, były ambasador tego kraju przy Komisji Europejskiej i ONZ.
Audio
  • "Mołdawią rządzi jeden oligarcha" (Więcej świata/Jedynka)
Łuk triumfalny w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie
Łuk triumfalny w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie Foto: wikipedia/ własność publiczna/ Serhio

Mówiąc w radiowej Jedycne o obecnie panującym systemie politycznym w Mołdawii - Alexei Tulbure - przypomniał, że na początku lat 90. kraj ten był chwalony za umiejętność przeprowadzenia wolnych i demokratycznych wyborów. – Teraz ten instrument demokracji został zniszczony – podkreślił.

W radiowej Jedynce opowiadał o kolejnych fałszerstwach i manipulacjach wyborczych, a także o szerzącej się w kraju korupcji na masową skalę, w którą wplątani są też najważniejsi politycy. Zwracał uwagę, że obecna większość parlamentarna została utworzona "głównie dzięki szantażowi i korupcji".

Były ambasador Mołdawii przy Komisji Europejskiej i ONZ podkreślał, że główna wina za obecną sytuację gospodarczą i polityczną kraju spada na oligarchę, który, w jego ocenie, sprawuje niepodzielną władzę - Władimira Plahotniuka.

- On jest człowiekiem, który nie piastuje żadnego oficjalnego stanowiska w naszym kraju. Jest jedynie wiceprzewodniczącym Partii Demokratycznej. Nie jest członkiem parlamentu, ani rządu, ale w rzeczywistości decyduje o wszystkim w tym kraju – zapewniał Alexei Tulbure.

W audycji mówiono też o polskiej pomocy dla Mołdawii i o problemach integracji tego kraju z Unią Europejską. 

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzili: Magdalena SkajewskaKrzysztof Renik

Goście: Alexei Tulbure (były ambasador Mołdawii przy Komisji Europejskiej i ONZ), Viorel Cibotaru (dyrektor European Institute for Political Studies), Mirosław Matreńczyk (Fundacja Wschód), Eugen Revenko (mołdawski koordynator projektów polskiej pomocy) Leonid Buza, Vasiliji Gonczar i Serge Unku (beneficjenci polskiej pomocy)

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 18.15

pp/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Mołdawia wpadnie w objęcia Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 07:46
O teraźniejszości i o przewidywalnej przyszłości Republiki Mołdawii porozmawiamy z dr Bartłomiejem Zdaniukiem z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń