X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert OSW: Rosja chce negocjować z USA strefę wpływów

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 19:15
- Rosjanie jeszcze przed wyborami wysunęli swego rodzaju katalog wstępnych żądań, stanowiącą punkt wyjścia w negocjacjach o normalizacji relacji z USA. Chodzi o zmiany w polityce amerykańskiej - niektóre dotyczą Ukrainy, niektóre Polski - mówił w Jedynce ekspert OSW Szymon Kardaś.
Audio
  • USA po wyborach, sytuacja na Ukrainie, wywiad z szefem agencji Frontex (Jedynka/Więcej świata)
Matrioszki w Kijowie
Matrioszki w KijowieFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich mówił w Jedynce, że na razie nie wiadomo czy wdrażana będzie polityka izolacjonistyczna w USA, a jeśli tak, to jakich regionów będzie dotyczyć, nie wiemy, jaka będzie polityka zagraniczna USA. Przyznał jednak, że niepewność w regionie Europy Wschodniej jest większa po wygranej Donalda Trumpa, niż gdyby wygrała Hillary Clinton.

Analityk OSW podkreślił, że Rosja stara się doprowadzić do rozdźwięku między USA i UE, rozluźnić więzi transatlantyckie. Jak mówił ekspert, Rosja chce wymóc na USA zmiany w polityce zagranicznej. – To kwestia rewizji polityki, jeśli chodzi o instalacje NATO w Europie Środkowej – mówił. Dotyczy to tarczy, ale tez kwestii wzmocnienia flanki wschodniej, które uzgodniono na ostatnich szczytach NATO. – W tym katalogu wątków, które Rosja stawia jako warunki normalizacji relacji z USA, pojawia się też wprost sprawa Ukrainy. Moskwie chodzi o anulowanie ustaw, umożliwiających udzielania Ukrainie wsparcia nie tylko politycznego, ale i wojskowego. A to prawdopodobnie jest pewnym wstępem do tego, by rozpocząć szerszą dyskusję o tym, by doprowadzić do uznania rosyjskiej strefy wpływów, jeśli chodzi o strefę poradziecką, formalnie lub nieformalnie, może z wyłączeniem państw bałtyckich – mówił ekspert.

Szymon Kardaś zauważył, że w dokumentach rosyjskich nikt nie kwestionuje tego, ze państwa bałtyckie przynależą do strefy Zachodu, ale można odnieść wrażenie, że to uznawane jest niejako za tymczasowy stan rzeczy.

***

W audycji można było wysłuchać również relacji Michała Żakowskiego i Wojciecha Cegielskiego, którzy obserwowali kampanię w Stanach Zjednoczonych. Była mowa m.in. o przemianach wśród republikańskich wyborców.

W programie można było wysłuchać również rozmowy Adriana Bąka z szefem unijnej agencji Frontex.

Więcej w audycji Jedynki.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Jarosław Kociszewski

Materiał: wywiad Adriana Bąka z szefem agencji Frontex, którym obecnie jest Fabrice Leggeri

Gość: Michał Żakowski, Wojciech Cegielski, dr Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 10.11.2016

Godzina emisji: 18.14

agkm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ameryka nie jest pęknięta na pół, tylko bardziej"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:56
- Dzisiejsza Ameryka to kraj wielu opcji, już nie tylko Republikanów i Demokratów. Ci pierwsi sami są podzieleni na tych, którzy sprzyjają Trumpowi i tych, którzy są mu przeciwni - mówi Michał Żakowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump prezydentem USA. Jak narodziło się jego zwycięstwo?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 18:00
Wbrew sondażom zapowiadającym zwycięstwo Hillary Clinton Donald Trump został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. To już kolejny wynik wyborczy, który nie został przewidziany przez sondaże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy i jak pod rządami Donalda Trumpa zmieni się USA?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 18:30
Na całym świecie polityczni liderzy, analitycy, biznesmeni, dziennikarze, ale także zwykli ludzie zadają sobie pytanie, jakim prezydentem będzie Donald Trump, ekscentryczny miliarder, który szedł po władzę z hasłem walki z systemem.
rozwiń zwiń