X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historyk: ukraiński IPN niestety często zajmuje się propagandą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 19:17
- Ukraińcy jeszcze nie rozliczyli się ze swoją historią, wspólne spojrzenie na historię II wojny światowej nie istnieje. Jeżeli by zapytać kogoś o Wołyń, to gdzieś na wschodzie, północy czy południu Ukrainy nikt nie będzie chciał o tym mówić - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Wasyl Rasewycz z Ukraińskiej Akademii Nauk.
Audio
  • Dr Wasyl Rasewycz uważa, że potrzebna jest szeroka debata o polityce historycznej Ukrainy (Jedynka/Więcej Świata)
Siedziba ukraińskiego IPN w Kijowie
Siedziba ukraińskiego IPN w Kijowie Foto: WIKIMEDIA COMMONS/WADKO2/CC BY-SA 4.0

- Najprawdopodobniej powiedzieliby, że to konflikt między zachodnią Ukrainą a Polską i żebyśmy sami go rozwiązywali - stwierdził historyk. 

Prowadzący audycję, Paweł Lekki dopytywał się o obecny stan ukraińskiej polityki historycznej. - W 2008 roku ówczesny prezydent Wiktor Juszczenko utworzył Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej. Ukraińcy chcieli być jak Polacy. Od tego czasu zaczęła się nowa polityka historyczna państwa ukraińskiego. Jednak nie stał się tym samym co polski IPN  - nie prowadzi śledztw, nie pracuje w kierunku lustracji - tłumaczyć Rasewycz. - Niestety bardzo często pracuje jako jednostka propagandowa - dodał. 

Poruszony został temat rzezi wołyńskiej, o której, w związku z filmem Wojciecha Smarzowskiego, dużo się ostatnio mówi na Ukrainie. - Potrzebna jest rozmowa o UPA i UON, gdyż ja dostrzegam w obecnej polityce historycznej państwa ukraińskiego gloryfikację tych formacji. Parlament ukraiński przyjął nawet specjalną ustawę stwierdzającą, że byli to bohaterowie narodowi. Za nieprawomyślne pisanie o tych formacjach grozi odpowiedzialność karna - zaznaczył historyk. - To nie pomaga w badaniu tych trudnych spraw z historii Ukrainy - dodał.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Janusz Onyszkiewicz mówił o przyszłości NATO

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Paweł Lekki 

Gość: dr Wasyl Rasewycz (Ukraińska Akademia Nauk), Janusz Onyszkiewicz (były minister obrony narodowej)

Data emisji: 24.11.2016

Godzina emisji: 18.13

dcz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tematyka rzezi wołyńskiej w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 20:23
– W ostatnich tygodniach można zauważyć eksplozję tematu rzezi wołyńskiej w przestrzeni publicznej i medialnej – powiedziała Ewa Siemaszko, współautorka publikacji „Wołyń. Bez komentarza”. W Polskim Radiu 24 odniosła się do przyczyn rosnącej popularności zagadnienia rzezi wołyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy lata po Majdanie. Relacje Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 18:00
W okresie wydarzeń na Majdanie Polacy udzielili wielkiego wsparcia idei Ukrainy, która powraca do Europy. Miały zrealizować się wizje polskiej emigracji, wizja Giedroycia w której Ukraina, jej wolność, jej zachodnia orientacja jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Czy dziś wciąż jest na to szansa?
rozwiń zwiń