Krzysztof Rak: Schulz wyróżnia się z tego tła dosyć bezbarwnych szefów SPD

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 18:54
- Martin Schulz ma temperament, potrafi mówić, ma refleks, nie jest nudny. Wyróżnia się z tego tła dosyć bezbarwnych szefów SPD. Jego poprzednicy przypominali urzędników, a nie takich pełnokrwistych polityków. - mówił na antenie radiowej Jedynki Krzysztof Rak.  
Audio
  • Czy poparcie dla SPD utrzyma się do wyborów parlamentarnych w Niemczech? (Więcej Świata/Jedynka)
Krzysztof Rak
Krzysztof RakFoto: Jedynka

Niedawny sondaż poparcia partii politycznych w Niemczech wskazuje, że po raz pierwszy od bardzo dawna na pierwszym miejscu znaleźli się socjaliści z SPD przed partią Angeli Merkel - CDU. - Większość tych nowych badań nie mówi, ze SPD wyszła na czoło, ale znacząco poprawiła swoje notowania. Z około 20 proc. do prawie 30, w ciągu kilku tygodni. To jest rzecz niesłychana. Jest związana z jednym wydarzeniem - decyzją kierownictwa SPD, że nowym kandydatem na kanclerza i niedługo również przewodniczącym partii będzie Martin Schulz. Tłumaczyłbym ten trend pewnym urokiem nowości, jaki ma Schulz, bo on rzeczywiście różni się od poprzedników i to nie tylko od Sigmara Gabriela, ale też od Franka-Waltera Steinmeiera, czy Peera Steinbrucka - mówił Rak.

- Poczekajmy jednak. W trakcie kampanii, kiedy będzie musiał zetrzeć się z konkurentami, w tym z Angelą Merkel, to już trzeba będzie mówić o szczegółach, a pamiętajmy - on i SPD ma jeden problem - jego partia jest członkiem obecnej koalicji rządowej - zaznaczył ekspert.   

Zapraszam do wysłuchania całej audycji, w której rozmawiano również o wizycie Angeli merkel w Polsce, walkach na wschodzie Ukrainy oraz napięciach na linii Rosja-Białoruś. 

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Gość: Krzysztof Rak (Nowa Konfederacja, Ośrodek Analiz Strategicznych), Jarosław Guzy (ekspert ds. międzynarodowych)

Data emisji: 06.02.2017

Godzina emisji: 18.13

dcz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Martin Schulz kandydatem na kanclerza Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 19:24
Współrządząca Niemcami socjaldemokratyczna partia SPD wyznaczyła Martina Schulza, byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, do kandydowania na urząd kanclerza. Wcześniej jego główny kontrkandydat, dotychczasowy lider socjaldemokratów Sigmar Gabriel zrezygnował ze startu w wyborach. Nominację Martina Schulza skomentowaliśmy w audycji "Świat w powiększeniu".
rozwiń zwiń