Angela Merkel w Warszawie. "Jest nastawiona na kompromis"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 19:49
- Kanclerz Niemiec jest osobą nastawioną na porozumienie i trzeba go oczekiwać z jej strony zarówno w kwestiach euroatlantyckich, jak i współpracy europejskiej – mówił w audycji "Więcej świata" Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Audio
  • Cornelius Ochmann o wizycie Angeli Merkel w Warszawie (Więcej świata/Jedynka)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji prasowej, po spotkaniu w KPRM w Warszawie
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji prasowej, po spotkaniu w KPRM w WarszawieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Angela Merkel przebywa w Warszawie z jednodniową wizytą. W jej trakcie rozmawia m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło oraz liderami PiS, PO i PSL.

czytaj więcej
szydło merkel 1200 pap.jpg
"Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem"

Szefowa polskiego rządu stwierdziła po spotkaniu, że "dobre partnerstwo Polski i Niemiec jest konieczne dla powodzenia projektu europejskiego". W odpowiedzi Angela Merkel stwierdziła, że "w UE nie może być tak, że są jakieś ekskluzywne kluby, do których inni nie mogą się dołączyć".

- Pani kanclerz jest zdecydowanie nastawiona na dialog – ocenił w radiowej Jedynce Cornelius Ochmann. Jego zdaniem jednak, choć istnieje chęć wspólnego wprowadzania zmian w UE, to kalendarz polityczny w Europie tego nie ułatwia. Gość audycji "Więcej świata" zauważył, że przeszkodą są nadchodzące wybory we Francji, Holandii i Niemczech. – To wspólne przemienianie UE nastąpi, ale nie teraz – podsumował Ochmann.

W audycji rozmawiano także o referendum ws. niepodległości Katalonii.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadził: Dariusz Rosiak

Goście: Cornelius Ochmann (Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej)

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 18.12

iz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński dla "FAZ": wyborcza wygrana Angeli Merkel najlepsza dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 09:14
Prezes Prawa i Sprawiedliwości uznał w wywiadzie dla wtorkowego wydania "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwycięstwo kanclerz Niemiec Angeli Merkel za najlepszy z polskiego punktu widzenia wynik wyborów do Bundestagu.
rozwiń zwiń