X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konflikt między Turcją i Holandią. "Mamy czas przedwyborczy"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 20:00
Referendum przypieczętuje autorytarny kierunek Turcji, degradacje do kategorii krajów, które nie są uważane za "wolne" - mówił o tym w Jedynce dr Adam Balcer, ekspert WiseEuropa.
Audio
  • Kryzys dyplomatyczny między Turcją i Holandią (Więcej świata/Jedynka)
Protestujący przed konsulatem holenderskim w Stambule
Protestujący przed konsulatem holenderskim w StambuleFoto: PAP/EPA/CEM TURKEL

Konflikt między oboma krajami pojawił się po tym, gdy władze Holandii nie zgodziły się, by na wiec Turków przyjechali przedstawicieli tureckich władz. Miały to być wiece poparcia dla reformy konstytucyjnej w Turcji.

Konflikt ten wiąże się z polityką wewnętrzną obu krajów - zauważają eksperci. Dr Adam Balcer (WiseEuropa) równiez jest zdania, że wydarzenia te są ściśle związane z kalendarzem wyborczym. W środę są wybory parlamentarne w Holandii. Jak podkreślił gość Jedynki, bardzo ważna jest w tym kraju liczba miejsc w parlamencie. Tymczasem premier Rutte ma nieznaczną przewagę nad Wildersem - mówił ekspert. Dodał, że również dwie inne partie mają szansę, by uzyskać sporo miejsc. Jak zaznaczył, w Holandii nigdy nie było tak, by nie rządziła koalicja.

Z kolei w Turcji odbędzie się referendum wprowadzające system prezydencki w konstytucji - zaplanowano je 16 kwietnia. Jak zauważył Adam Balcer, referendum przypieczętuje autorytarny dryf Turcji, degradacje do kategorii krajów nie uważanych za "wolne".

Więcej o motywacjach władz obu krajów w audycji Jedynki.

O kampanii przedwyborczej w Holandii mówił też prof. Sławomir Magala, z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Jak zapowiadał profesor, na konflikcie premiera i Geerta Wildersa może zyskać ktoś trzeci. O tym więcej w programie.

***

W programie była też mowa o Białorusi, pytano o nią Witolda Jurasza z Ośrodka Analiz Strategicznych

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Adam Balcer (WiseEuropa) , prof. Sławomir Magala (Uniwersytet Erazma w Rotterdamie), Witold Jurasz (Ośrodek Analiz Strategicznych)

Data emisji: 13.03.2017

Godzina emisji: 18.12

agkmx/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Le Soir": na sporze Holandii z Turcją może zyskać Wilders

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 12:19
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rozpala Holandię - wybija w poniedziałek na pierwszej stronie belgijski dziennik "Le Soir", opisując spór między Ankarą i Hagą. Gazeta pisze, że na zamieszaniu może skorzystać prowadzący antyislamską kampanię Geert Wilders.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Żydok: Erdogan zdaje się być pilnym uczniem Putina - używa diaspory jako narzędzia wpływu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 16:39
- Przede wszystkim w Holandii zobaczyliśmy próbkę nowego tureckiego narzędzia wpływu, dotychczas praktycznie niewykorzystywanego na dużą skalę. Tym narzędziem jest turecka diaspora, która podobnie jak rosyjska może służyć swojej ojczyźnie za "przedłużenie" jej strefy wpływu. Erdogan zdaje się być pilnym uczniem Putina w tym zakresie - mówił w wywiadzie dla PolskieRadio.pl Radosław Żydok, ekspert Fundacji Republikańskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstrzymajcie zły rodzaj populizmu". Premier Holandii: populistyczny Wilders może wygrać wybory

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 16:47
Premier Holandii Mark Rutte ostrzegł, że nacjonalistyczna, populistyczna i antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa ma szansę na wygraną w środowych wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń