Wybory prezydenckie we Francji. "Ciekawe, czy Francuzi to kupią"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 19:13
- To zdecydowanie najtrudniejsza kampania prezydencka. W poprzednich, mniej więcej, było wiadomo, co się wydarzy - powiedział w audycji "Więcej świata" prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz.
Audio
  • Wielka debata prezydencka we Francji (Więcej świata/Jedynka)
Prezydencka debata telewizyjna
Prezydencka debata telewizyjnaFoto: PAP/EPA/LIONEL BONAVENTURE

We wtorek wieczorem odbyła się debata telewizyjna, w której wzięło udział 11 kandydatów na prezydenta Francji.  - Widać, że wszyscy pompują Emmanuela Macrona, takiego kandydata trochę znikąd, który stara się być jednocześnie kandydatem prawicy i lewicy, związkowców i biznesu, wielkiej finansjery i alterglobalistów. Tak naprawdę stara się jechać na wszystkich koniach i grać na wszystkich fortepianach - stwierdził Eryk Mistewicz. Wysłuchaj całej rozmowy.

W audycji także:

Korea Północna w środę rano czasu lokalnego wystrzeliła w morze ze wschodniej części kraju pocisk balistyczny - poinformowało południowokoreańskie Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. Pomimo rezolucji RB ONZ Korea Północna nieprzerwanie grozi zwiększaniem swego potencjału nuklearnego. Na ten temat dyskutowaliśmy w radiowej Jedynce z Patrycją Pendrakowską z Centrum Studiów Polska-Azja.

Podczas międzynarodowej konferencji w Brukseli na temat przyszłości Syrii delegaci z 70 krajów świata oraz przedstawiciele organizacji humanitarnych potępili wtorkowy atak chemiczny na miejscowość Chan Szajchun w kontrolowanej przez rebeliantów prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ataku zginęły 72 osoby, w tym wiele dzieci. O szczegółach Wojciech Cegielski.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Goście: Patrycja Pendrakowska (Centrum Studiów Polska-Azja), Eryk Mistewicz (prezes Instytutu Nowych Mediów)

Data emisji: 5.04.2017

Godzina emisji: 18.12

kk/ab

Czytaj także

Wybory prezydenckie we Francji. Wyniki najnowszego sondażu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 21:30
Na niespełna miesiąc przed pierwszą turą francuskich wyborów prezydenckich uderza kontrast między kandydatem prawicy Francois Fillonem a centrystą Emmanuelem Macronem.
rozwiń zwiń