X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Misja UNICEF w Aleppo. "Życie jest silniejsze od tragedii"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 19:16
- W Aleppo nie ma spokoju, tutaj wciąż giną dzieci i jeszcze długo nasza pomoc będzie potrzebna - mówił w audycji "Więcej świata" Robert Korzeniowski, sportowiec, mistrz olimpijski, ambasador UNICEF.
Audio
  • Robert Korzeniowski o sytuacji w Aleppo (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FLICKR/FREEDOM HOUSE/CC BY-SA 2.0

Wojna domowa w Syrii kosztowała już od 2011 roku ponad 320 tys. ofiar śmiertelnych oraz miliony rannych i uchodźców. Jednym z najbardziej zniszczonych miast jest Aleppo.

Robert Korzeniowski tłumaczył, że milion dwieście tysięcy mieszkańców Aleppo stanowią dzieci i żadne z nich nie przeszło nietknięte przez woję. Jak mówił, każde z nich ma rany zostawione w swojej duszy albo na ciele.

- Jestem na miejscu dwie doby, ale mam wrażenie, że przeżyłem tutaj pół miesiąca. Widziałem szkoły, miejsca w których bawią się dzieci, zbombardowaną klinikę, byłem w obozie dla uchodźców. Przerażające zjawisko - podkreślił gość Jedynki.

Ambasador UNICEF dodał, że piękne jest to, że mimo takich przeżyć dzieci w Aleppo wciąż pozostają dziećmi. - Chcą się bawić, uśmiechać się, mieć przyjaciół - wyjaśnił były mistrz olimpijski.

O sytuacji w Aleppo mówił również Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Ponadto w audycji Anna Dudzińska rozmawiała z pisarką Reem Al Kamali, a Grzegorz Dziemidowicz opowiadał o sytuacji w Grecji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadził: Michał Żakowski

Goście: Robert Korzeniowski (sportowiec, mistrz olimpijski, ambasador UNICEF), Marek Krupiński (Dyrektor Generalny UNICEF Polska), Reem Al Kamali (pisarka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich) i Grzegorz Dziemidowicz (były ambasador w Grecji)

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 18.15

mr/zi 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Widziałam wojnę w oczach dzieci". Z misją Caritas Polska w Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 16:00
- Wiele osób odradzało mi wyjazd do Syrii twierdząc, że jest to misja bez powrotu, ale człowiek ma taką potrzebę życia, że nie myśli o strachu – mówiła Marta Titaniec, kierowniczka projektów zagranicznych Caritas Polska.
rozwiń zwiń