Czy Micheil Saakaszwili zdobędzie władzę na Ukrainie?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 19:21
- Myślę, że Micheil Saakaszwili może liczyć na wsparcie dużej części Ukrainy, bo obecna władza w tym państwie cieszy się umiarkowanym poparciem – powiedział Grzegorz Ślubowski z Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.
Audio
  • "Myślę, że Micheil Sakaszwili może liczyć na wsparcie dużej części Ukrainy" (Jedynka/Więcej świata)
Micheil Saakaszwili
Micheil SaakaszwiliFoto: Parlament Europejski

Jego zdaniem Micheil Saakaszwili ma ambicje by zostać prezydentem Ukrainy. Jego zaletą jest polityczny instynkt, dzięki któremu nie boi się bezpośrednich działań. Poza tym umie pociągnąć za sobą ludzi, nie boi się ryzyka politycznego, a tym samym działań balansujących na granicy prawa.

Grzegorz Ślubowski dodał, że M. Saakaszwili nie odniósł, jego zdaniem, sukcesu politycznego na stanowisku gubernatora obwodu odeskiego, ponieważ metody wprowadzania porządku, które były skuteczne w Gruzji, nie sprawdziły się na Ukrainie. Jego działania spotkały sie z oporem miejscowych oligarchów.

Zapytany o przyczynę konfliktu byłego prezydenta Gruzji z prezydentem Poroszenką, Grzegorz Ślubowski odparł, że leży ona w niezgodzie temperamentów obu polityków. - Saakaszwili idzie do przodu za wszelką cenę, bez względu na to, jakie są tego koszty. Za to Porszenko, zanim zrobi jakiś ruch, długo się zastanawia, negocjuje i szuka kompromisów – powiedział na antenie radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: Grzegorz Ślubowski (publicysta radiowej Jedynki)

Data emisji: 12.09.2017

Godzina emisji: 18.12

abi/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także