Wiceszef MON o manewrach Zapad 2017: jesteśmy gotowi na każdą sytuację

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 19:18
- Polska i Sojusz Północnoatlantycki bacznie monitorują sytuację za naszą wschodnią granicą - mówił w audycji "Więcej świata" Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej.
Audio
  • Michał Dworczyk o manewrach Zapad 2017 (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Igor Zvencom

Na Białorusi ruszają manewry Zapad 2017. Ćwiczenia z udziałem niemal 13 tysięcy żołnierzy, 140 czołgów, 40 samolotów oraz helikopterów rozpoczną się w czwartek na sześciu poligonach białoruskich i trzech rosyjskich.

Michał Dworczyk tłumaczył, że Rosja przyzwyczaiła nas do tego, że przy takich okazjach jak manewry wojskowe realizuje swoje cele polityczne. Jak mówił gość Jedynki, wkrótce po ćwiczeniach Zapad w 2013 roku została zaatakowana Ukraina.

- Stąd uzasadnione obawy, że część sprzętu i wojska może zostać na terenie Białorusi - podkreślił wiceszef MON. - Poważne wątpliwości budzi również scenariusz manewrów. Rosjanie deklarują, że to ćwiczenia o charakterze obronnym, ale widać, że nie do końca tak jest. Jesteśmy gotowi na każdą sytuację - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Ponadto w audycji Beata Płomecka mówiła o przemówieniu Jean-Claude'a Junckera, a Filip Frąckowiak opowiadał o wystawie na temat generała Ryszarda Kuklińskiego.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Michał Dworczyk (wiceminister obrony narodowej), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia), Filip Frąckowiak (dyrektor Izby Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego)

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 18.12

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wojska Rosji na Białorusi. ”Czuję przede wszystkim trwogę, co zrobi Moskwa, wie tylko Putin"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 20:33
Manewry Zapad są bardzo groźne dla Białorusi, są niebezpieczne i dla naszych sąsiadów – mówi portalowi PolskieRadio.pl działacz prodemokratyczny, Wiaczesław Siwczyk, mieszkaniec Mińska. Działacz apeluje do sąsiadów jego kraju o opracowanie strategii dla demokratycznej Białorusi.
rozwiń zwiń