Manewry Zapad 2017. "To pokaz siły Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 19:24
Podczas manewrów Zapad 2017 Rosjanie pokazali swoją siłę. Zaprezentowali nie tylko armię, ale także sprzęt jakim dysponują. Ten może być w przyszłości sprzedany za granicę - stwierdził na antenie Jedynki Juliusz Sabak, analityk portalu Defence24.
Audio
  • Juliusz Sabak o manewrach Zapad 2017 (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustraycjne
Zdjęcie ilustraycjneFoto: PAP/EPA/TATIANA ZENKOVICH

20 września zakończyły się rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe Zapad 2017. 

- Rosjanie starali się z jednej strony pokazać jacy są silni, a z drugiej pokazać jaki mogą mieć wpływ w regionie np. na Białorusi. Dochodzi do tego efekt wewnętrzny pokazywania, jaka to Rosja jest silna, jaką ma armię i jak odpiera agresywne działania NATO - stwierdził Juliusz Sabak.

Analityk portalu Defence24 zapytany o potencjalne drugie dno manewrów stwierdził, że "w czasie ich trwania zaprezentowano sporo nowego sprzętu". - Takie ćwiczenia ściągają na siebie dużo uwagi. Myślę, że można to potraktować jako swoistą prezentacje tych produktów. Pamiętajmy, że wydatki na obronę w Rosji zostały ograniczone. Sankcje też zaczynają być odczuwalne, dlatego jednym z rozwiązań może być sprzedanie tego sprzętu za granicę - dodał Sabak.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Juliusz Sabak (Defence24)

Data emisja: 21.09.2017

Godzina emisji: 18.12

koz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspólna polityka obronna. Pomysł, który połączy czy podzieli UE?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 20:17
W czwartek w Tallinie spotkali się ministrowie obrony państw Unii Europejskiej, by omawiać kształt tzw. stałej współpracy strukturalnej (PESCO), która zakłada wspólną politykę obronną Wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: Rosja ćwiczyła atak jądrowy podczas manewrów Zapad-17

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 16:30
Podczas rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2017 Rosja przećwiczyła zmasowany atak jądrowy z użyciem trzech elementów tzw. triady nuklearnej – oświadczył w czwartek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksandr Turczynow.
rozwiń zwiń