X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys Unii Europejskiej już się skończył? "Od 2014 roku trwa ożywienie gospodarcze"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:43
- Mam wątpliwości co do stwierdzenia, że Unia Europejska jest w takim ciężkim kryzysie. Najtrudniejsze lata ma już chyba za sobą. Od 2014 roku trwa ożywienie gospodarcze - mówił w audycji "Więcej świata" dr hab. Sebastian Płóciennik (Polski Instytut Spraw międzynarodowych). Komentował słowa Mateusza Morawieckiego z expose, który mówił m.in. o kryzysie UE.
Audio
  • Premier stwierdził w expose, że sprzeciwia się powstaniu Europy "dwóch prędkości" (Jedynka/Więcej świata)
Premier Mateusz Morawiecki (L), Piotr Gliński (C), Beata Szydło (P) przed wygłoszeniem przez premiera expose w Sejmie
Premier Mateusz Morawiecki (L), Piotr Gliński (C), Beata Szydło (P) przed wygłoszeniem przez premiera expose w SejmieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Premier Mateusz Morawiecki w expose mówił o tym, że "Unia Europejska jest w punkcie zwrotnym". Zdanie nowego premiera o kryzysie UE podziela większość polityków w Europie. - Nie chcemy Unii wielu prędkości - mówił także szef rządu.

- Mam wątpliwości co do stwierdzenia, że Unia Europejska jest w takim ciężkim kryzysie. Najtrudniejsze lata ma już chyba za sobą. Od 2014 roku trwa ożywienie gospodarcze. W tym roku strefa euro rozwija się szybciej niż Stany Zjednoczone. 2,3 proc., taki jest przewidywany wzrost - mówił Sebastian Płóciennik.

- Nawet we Włoszech, Francji czy w Grecji obserwujemy to ożywienie. To są dobre warunki, żeby zacząć rozmawiać o pogłębieniu strefy euro i wprowadzeniu instytucji, które zabezpieczą ją przed kolejnym kryzysem, bo osłabienie koniunktury kiedyś nadejdzie - dodał. 

Ekspert PISM tłumaczył, jakiego rodzaju podziałów instytucjonalnych obawia się nasz kraj. - Polska nie sprzeciwia się pogłębieniu integracji. Niepokoi nas wprowadzenie nowych instytucji politycznych wyłącznie dla strefy euro. To byłoby rzeczywiście wprowadzenie integracji wielu prędkości, bo oznaczałoby, że dla różnych poziomów integracji, mamy inne gremia decyzyjne - podkreślił.  

- W interesie Polski jest to, żeby jednak zachować spójność polityczną, żeby decydować wspólnie o całym procesie integracyjnym - dodał.    

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o wycofaniu wojsk rosyjskich z Syrii oraz sytuacji na Bliskim Wschodzie w kontekście niepokojów wokół Jerozolimy.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: dr hab. Sebastian Płóciennik (PISM, Uczelnia Vistula), Adam Balcer (Wise Europa)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 18.15

dcz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Francji chce współpracy z Izraelem, ale sprzeciwia się deklaracji Donalda Trumpa ws. Jerozolimy

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 19:09
Prezydent Francji skrytykował decyzję prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu przez Stany Zjednoczone Jerozolimy za stolicę Izraela. Emmanuel Macron wypowiadał się na ten temat przy okazji wizyty w Paryżu premiera Benjamina Netanjahu. Przyjazdowi izraelskiego premiera towarzyszyły protesty na ulicach stolicy Francji. 
rozwiń zwiń