X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z niemieckim rządem? "Sytuacja jest skomplikowana"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 19:32
- Obecna sytuacja w Niemczech jest na tyle skomplikowana, że może zagrozić samej Angeli Merkel - powiedział na antenie Jedynki Cornelius Ochmann, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Audio
  • Cornelius Ochmann o niemieckich rozmowach ws. utworzenia rządu (Więcej świata/Jedynka)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelFoto: 360b/shutterstock.com

Niemiecka chadecja (CDU/CSU) i socjaldemokraci (SPD) osiągnęli w zakończonych w piątek rozmowach sondażowych porozumienie w wielu kwestiach polityki zagranicznej i wewnętrznej ewentualnego wspólnego rządu. Dokument podsumowujący te rozmowy będzie podstawą oficjalnych negocjacji koalicyjnych, jeśli ich podjęcie zatwierdzą zjazdy partyjne.

- To, co teraz się odbywa to nie są negocjacje tylko rozmowy sondażowe. Sytuacja jest skomplikowana. Jeżeliby nie doszłoby w tej chwili do stworzenia rządu, to nie tylko kanclerz Angela Merkel byłaby zagrożona, ale także kierownictwo SPD. Tak naprawdę wszyscy są zainteresowani politycznym kompromisem i jego stworzeniem. To, czy on przetrwa cztery lata, to już inna sprawa. Ja myślę, że ten konsensus zostanie w końcu osiągnięty - powiedział Cornelius Ochmann.

Gość Jedynki dodał, że obecne rozmowy osłabiają nie tylko pozycję Niemiec, ale także całej Unii Europejskiej. - Tutaj jest nacisk nie tylko ze strony Francji, ale także innych państw, by ten rząd w końcu powstał. Wszyscy chcą, by Unia w końcu zajęła się Brexitem i reformą całej Wspólnoty - dodał Ochmann.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Kornelius Ochman (dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej), 

Data emisji: 15.01.2017

Godzina emisji: 18.12

koz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak