Ocieplenie w relacjach UE - Białoruś? "Ten proces toczy się już od pewnego czasu"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 20:00
W tym tygodniu Mińsk odwiedził unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa - Johannes Hahn. Zapewnił, że Bruksela chce umacniać kontakty z Białorusią. Czy znów możemy mówić o ociepleniu stosunków białorusko-unijnych? Na ten temat mówiła w audycji "Więcej świata" Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV.
Audio
  • Agnieszka Romaszewska-Guzy o relacjach na linii UE - Białoruś (Więcej świata/Jedynka)
Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor TV Biełsat
Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor TV BiełsatFoto: PolskieRadio.pl

Agnieszka Romaszewska-Guzy tłumaczyła, że ten proces toczy się już od pewnego czasu. Jak podkreśliła, polskie "ocieplanie" nie było czymś niespodziewanym, a jedynie podjęciem pewnego pomysłu europejskiego. - Problemem jest to, że nie wiadomo za bardzo, jaki to jest pomysł. Co to ocieplenie miałoby oznaczać, co miałoby zaoferować krajom Unii Europejskiej - stwierdziła gość Jedynki.

Dodała, że "nie przejawia się ono wstrząsającymi krokami ze strony Komisji Europejskiej". - Głównie chodzi o strumień finansów, który przestał płynąć w znaczącej części do przedstawicieli i społeczeństwa obywatelskiego, a zaczął do kieszeni struktur państwowych - zaznaczył Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono także o polityce Stanów Zjednoczonych.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Goście: Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor Biełsat TV), Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute)

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 18.14

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Radzina: blokując Kartę’97, Łukaszenka zagraża bezpieczeństwu Białorusi i interesom kraju

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 12:26
Blokada niezależnego portalu Karta’97 to niezwykle groźny precedens, który wymaga międzynarodowej reakcji i solidarności. Aleksander Łukaszenka musi znać cenę łamania wolności. Ale blokując Charter97.org oddaje też białoruską przestrzeń medialną niemal całkowicie propagandzie rosyjskiej – mówi Natalia Radzina, redaktor popularnego niezależnego portalu, który na Białorusi został właśnie zablokowany. Dziennikarze apelują o solidarność międzynarodową i starania o odlblokowanie strony Charter97.org.
rozwiń zwiń